Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

Приймаю Політика

Усі записи, 27.05.2024

Правильний монтаж каміна на дровах

Серед безлічі критеріїв для вибору каміна, його встановлення є одним із найважливіших. Потрібно зважити безліч чинників - вартість послуги, складність процедури і саму можливість поставити обраний камін у вашому будинку або квартирі. Не всі житлові умови дозволяють встановити камін або зробити це безпечно і легко. Тому перед покупкою радимо дізнатися більше про особливості монтажу камінів.

Камін, який встановили у правильному місці з дотриманням технічних норм, працює економно, безпечно та зігріватиме будинок щонайменше двадцять років. Про переваги камінної топки на дровах можна прочитати тут. Якщо ви сумніваєтеся, на якому виді палива вибрати пристрій, вивчіть особливості та відмінності приладів на газі та на дровах в нашій статті на цю тему.

Недбале ставлення до інструкцій при монтажі каміна призводить до сумних наслідків. Топка «поглинатиме» паливо, погана тяга спровокує попадання чадного газу в приміщення, несанкціоноване займання та ще багато різних проблем. До встановлення складного опалювального пристрою з чавуну або сталі потрібно залучати фахівців, які знають, де його розмістити, що врахувати при підключенні до димоходу, які існують правила техніки безпеки.

У статті розглянемо, як правильно вибрати місце для каміна, які етапи встановлення топки та до чого готуватись власнику опалювального приладу на дровах.


Якісне установлення каміна на дровах

Влаштування каміна в приватному будинку роблять фахівці. Починається процес з вибору місця в будинку, далі — монтаж конструкції, підключення комунікацій, вентиляції, і останній етап — оздоблення та декорування.

Монтаж дров’яного каміна в приватному будинку

Установка каміна та монтаж димоходу, а також місце, спосіб розміщення планується заздалегідь на етапі будівництва будинку. У проєкті передбачають, який камін і в яку саме кімнату ставитимуть: кутовий, острівний, прибудований, підвісний. У готовому будинку можна обладнати топку як джерело тепла. Складність монтажу залежить від мети встановлення приладу: це буде лише джерело живого вогню в одній кімнаті або конструкція опалення, яка забезпечить теплом і гарячою водою весь будинок.

Куди краще за все поставити камін

При виборі місця враховують спосіб встановлення, наявність капітальної стіни, можливості підключення димоходу та організації вентиляції.

  • Місце в будинку. Камін у дерев’яному будинку ставлять на першому поверсі на підготовлений бетонний фундамент. Це пов’язано з тим, що конструкція може важити разом з декором до 500 кг, і покриття просто не витримає навантаження. У кам’яному будинку можна встановлювати топку на другому поверсі, але при цьому бетонне перекриття спеціально посилюють — краще, якщо всі моменти будуть враховані на етапі планування будинку.
  • Місце в кімнаті. Для каміна в приміщенні вибирають розташування залежно від моделі: біля стіни або в стіни, посеред кімнати, у кутку, підвісний варіант. Для вбудованих і прибудованих топок вибирають капітальну стіну. Кутові моделі ставлять з розрахунком, щоб камін обігрівав одразу дві кімнати. При встановленні острівних та підвісних варіантів враховують можливості для підведення труб димоходу та системи опалення будинку.
  • Пожежні вимоги. До пристрою забезпечують вільний доступ: не допускається нагромадження меблів, вогонь має бути видно з усіх точок у кімнаті. Каміни не ставлять біля дверей чи сходів, де бувають протяги, бо вони не сприяють нормальній роботі топки.


Процес монтажу: основні етапи

  • Підготовка фундаменту. Фундамент роблять з бетону способом заливання, кладки з цегли або каменю, а також з металевих подушок та листів. Майданчик для каміна будь-якої конфігурації має бути більшим за його основу з виступами на 10–15 см. Спочатку роблять розмітку, потім заливають або викладають майданчик, роблять перегородки і зводять постамент для топки. Місце для вбудованих у стіну моделей планують на етапі будівництва дому, а роботи виконують під час зведення будівлі. Окремі каміни простіше встановити в готовому будинку, а деякі моделі не такі важкі за вагою, як прибудовані, і міцну основу на підлозі для них зробити нескладно.
  • Ізоляційні роботи. Перед встановленням прибудованої топки необхідно обшити стіну термоізоляційними матеріалами, наприклад, фольгованою базальтовою ватою, силікатом кальцію, а також захисними екранами заводського виробництва. Ізолюють не лише стіну безпосередньо за каміном, а й ділянку поряд з димарем.
  • Установка постаменту та монтаж топки. Залежно від форми конструкція може стояти безпосередньо на фундаменті, цегляній або кам’яній основі, металевих ніжках, газобетонних блоках. При встановленні топку вирівнюють за рівнем, обов’язково залишають відстань 50 мм до ізольованої стіни для конвекції.
  • Встановлення димоходу, підключення до системи опалення. Вихідний патрубок топки розміщується вгорі або ззаду приладу залежно від моделі. До патрубка приєднують димар за допомогою перехідника, на місце з’єднання встановлюють шибер, тобто заслінку. Стики обробляють термостійким герметиком. У пристроях з водяним або повітряним опаленням тепло акумулюється і потім розподіляється по трубах у сусідні приміщення.
  • Фінішне оздоблення. Облицювання приладу та зовнішній вигляд залежать знову-таки від моделі. Є варіанти, у яких камін повністю готовий до встановлення, тобто ніяких робіт з декорування не потрібно. У класичних моделях роблять портали, каміни в стилі рустик та кантрі вимагають оздоблення натуральним каменем. Топки облицьовують кахельною плиткою або кахлем. В оздоблювальних роботах використовують жаростійкі матеріали, термостійкі герметики та ізоляцію.

Монтаж дров’яного каміна у квартирі: нюанси процедури

Камін на дровах можна встановити у квартирі багатоповерхового будинку. Перед тим, як самостійно ухвалити рішення про встановлення топки, слід зважити на нюанси: отримання дозволу органів контролю, необхідність перепланування приміщення, складний монтаж, наявність димоходу.


Чи можливе встановлення традиційного каміна у квартирі

Камінну топку на дровах встановлюють у квартирі, що відповідає технічним вимогам. Стандарти прописані в документі, який називається «Державні будівельні норми України».

Для отримання дозволу на облаштування каміна необхідно звернутися до ліцензованої проєктної організації. Фахівці проведуть обстеження квартири та видадуть технічний висновок про стан опорних конструкцій, а також про допустимість встановлення пристрою на твердому паливі. Крім того, знадобиться дозвіл міського архітектора, БТІ, пожежної служби.

Топку на дровах можна встановлювати у квартирі, яка розташована виключно під дахом будинку з димохідними шахтами. Димар повинен бути автономним і проходити через приміщення квартири. Димовідведення не врізають у центральний вентиляційний канал. Систему важливо змонтувати так, щоб вона не заважала користуванню комунікаціями решті мешканців та комунальним службам.

Для встановлення зовнішніх труб знадобиться дозвіл архітектурного та містобудівного бюро. Сам пристрій повинен відповідати санітарним нормам та забезпечувати доступність для обслуговування і ремонту. Якщо встановлення камінної конструкції вимагатиме перепланування, то доведеться отримати згоду сусідів.


Установлення каміна у квартирі

Навіть якщо квартира відповідає всім нормам, і встановити в ній камін можна, то місце, розмір і технічні особливості приладу визначають фахівці. Враховують надійність перекриттів, складність монтажу димоходу та вентиляції, необхідність перепланування, а також роботи з ізоляції та протипожежні заходи. Процес і послідовність установки такі ж, як і в будинку: підготовка фундаменту та постаменту, монтаж топки, підведення комунікацій та організація вентиляції, ізоляція стіни, корпусу, труб димоходу, облицювання та декорування. Альтернативний варіант пристрою на дровах для квартири — підвісний камін, а також острівний або окремий невеликого розміру. Якщо квартира не підходить за технічними вимогами для встановлення дров’яного каміна, але хочеться зробити місце відпочинку біля живого вогню, то можна вибрати біокамін. Для приладу на біопаливі не потрібний димар, вентиляція та дозвіл. Є багато моделей, розмірів та типів подібного обладнання. Ось тут докладно про варіанти вибору декоративного приладу.

Чому варто довірити монтаж традиційного каміна професіоналам

Правильне встановлення каміна — це безліч факторів, на які користувач може не звернути уваги. Найчастіше покупці враховують стиль, тип палива, дизайн. Але починати потрібно з технічних характеристик: якої потужності прилад підійде для конкретної площі, де в будинку безпечно та енергетично виправдано встановити камін, яка модель буде оптимальною для дизайну кімнати, чи є в конструкції функції. Перелічені особливості прораховують спеціалісти. Майстри магазину Kratki встановлюють камін так, щоб унеможливити будь-які перероблення, адже добудовувати або переобладнати його дуже складно.


Від чого залежить правильний монтаж каміна в домі

Установка каміна на дачі або у квартирі з урахуванням технічних вимог гарантує його безпечну та ефективну роботу протягом як мінімум двадцяти років. У процесі встановлення не можна нехтувати жодним пунктом рекомендацій виробників опалювальних пристроїв: правильний підбір конструкції за потужністю та способом встановлення в інтер’єрі; вибір додаткових функцій; монтаж приладу за правилами пожежної безпеки; оздоблення теплоізоляційними матеріалами; обладнання димоходу, вентиляції та фінальне облицювання, місце для зберігання паливної деревини. Найкраще всі етапи від підбору до першого запуску довірити фахівцям з досвідом.

Наступна стаття: Який камін краще вибрати — газовий чи на дровах?

Категорії блогів

Популярні записи

Підписка

Отримуйте кращі пропозиції, інформацію про актуальні акції та знижки - прямо на ваш Email

Підпишіться на розсилку новин ввівши свій Email: