Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

Приймаю Політика

Усі записи, 14.03.2023

Біокаміни для квартири: що варто знати перед покупкою

Біокаміни - одна з найсучасніших тенденцій в дизайні інтер’єру. Не дивно - вони не тільки прості в установці та безпечні у використанні, але й надзвичайно ефективні. Чи є камін на біопаливі хорошим рішенням і для проживання в багатоквартирному будинку? Давайте перевіримо!

У міській квартирі можна облаштувати вогнище з живим вогнем, і це буде безпечно, стильно та атмосферно. Для цього створили біокаміни. Прилади працюють на особливому виді екологічного палива, яке при горінні не утворює шкідливих речовин. Установка каміна не потребує перепланування приміщення, і сама конструкція не вимагає особливих навичок обслуговування. Модельний і розмірний ряд біокамінів величезний, тому їх можна підібрати до будь-якого дизайну — від класики до лофту. Головне — знати характеристики та особливості модного предмета декору зі скла, металу та справжнього вогню.

Що таке біокаміни і як їх використовувати

Біокамін — це обігрівач, який працює на екологічному паливі — біоетанолі. Вогонь, який утворюється при горінні палива, виходить живий і яскравий, але не утворює диму, кіптяви і сажі. Для приладу не треба проводити димохід і обладнувати систему вентиляції. Встановлювати і обслуговувати біокамін можна самостійно. Достатньо вивчити заводську інструкцію з експлуатації і правильно встановити пристрій.

Принцип роботи та конструкція біокамінів

Прилад складається з металевого чи керамічного корпусу, в якому захований паливний бак і вбудований пальник. Виготовляють моделі, в яких вогонь горить за захисним склом, є варіанти з відкритим полум’ям.

Форма біокамінів може бути різною, але всі вони працюють однаково: за допомогою запальнички підпалюють пальник, далі регулюють висоту полум’я і його інтенсивність. У конструкції мінімум механізмів і налаштувань, існують також моделі, де управління повністю автоматизоване.

На якому паливі працює біокамін?

У біокамінах використовують біоетанол. Це екологічне паливо, або сприт, який виробляють із рослинної сировини — кукурудзи, картоплі, ячменю, цукрової тростини. При горінні біоетанолу утворюється вуглекислий газ і пара. Прилади на цьому виді палива не шкодять довкіллю, не утворюють кіптяви, сажі, у порівнянні з дровами та вугіллям. Один з недоліків — це недешевий продукт, виробництво якого ще недостатньо розвинене. Біоетанол — прозора рідина без запаху, яку зберігають у спеціальній тарі. Для камінів варто купувати паливо тільки в спеціалізованих магазинах. Деякі виробники додають у біопаливо віддушки, які імітують запах хвої, дров чи створюють під час горіння ефект потріскування.

Які типи біокамінів підходять для квартири?

Для міських квартир підходять усі види і розміри камінів. Важливо правильно підібрати модель, щоб об’єм пристрою відовідав площині кімнати. Далі вибирають місце, де безпечно і вдіповідно до дизайну встановити прилад: на підлогу, монтувати у стіну, встановити в куті. Для невеликих кімнат можна придбати мінікамін, який ставлять на полицю чи журнальний столик. Важливо, щоб прилад, в якому горить живий вогонь, був розташований на відстані від предметів меблів, завісок та килимів.

Настінні біокаміни

Настінний біокамін для квартири чи будинку — це декоративний пристрій великого розміру, який убудовують у стіну чи вішають як картину за допомогою спеціальних кріплень. Задня стінка моделі закрита спеціальним екраном, тому не перегрівається і не нагріває поверхню, з якою стикається. Для настінних біокамінів роблять квадратні, круглі, абстрактні обрамлення, які є продовженням дизайну. Вогонь горить за склом чи відкрито. Полум’я може утворюватися в висоту чи по довжині пальника в залежності від моделі.

Кутові біокаміни

Існує кілька способів установки біокамінів у куті: прилад прибудовують на підлозі, підвішують, роблять у вигляді панелі, що обрамляє виступаючу частину стіни, виготовляють у формі трикутної полиці-підставки для пальника.

Кутові конструкції підходять для невеликих приміщень, адже економлять простір. Одночасно вбудований біокамін із живим вогнем утворює затишне місце в кімнаті. Деталі біокаміна захищені від перегріву, тому ставити його в куті кімнати безпечно. Полум’я може бути закрите скляним екраном чи горить відкрито.

Окремостоячі біокаміни

В окремостоячих біокамінах вогонь видно зі всіх боків, їх можна переносити і встановлювати на новому місці, а також використовувати на терасах, в альтанках, лоджіях. Каміни великих розмірів ставлять прямо на підлогу, середні моделі розміщують на стійких підставках чи постаментах. За допомогою окремостоячих камінів зонують приміщення чи встановлюють так, щоб вогонь було видно з різних кімнат. Форми пристроїв найрізноманітніші: кубічні, циліндричні, прямокутні, у вигляді кулі, човна, напівсфери.

Портальні біокаміни

Каміни з порталом схожі на класичні на дровах з високим полум’ям. Їх ставлять біля стіни і обрамлюють панелями. Портал роблять з каменю, металу, мармуру, вогнестійкого гіпсокартону.

Портальний камін встановлюють упритул до стіни чи роблять для нього нішу. Такий прилад складно пересувати, тому для нього вибирають постійне місце і облаштовують навколо простір для відпочинку. Встановлюючи камін, варто враховувати стиль і площу кімнати: стаціонарний пристрій має вписуватися в інтер’єр, навіть коли обстановку поміняють.

Біокамін як джерело додаткового тепла

Біокаміни великих розмірів під час роботи здатні підвищити температуру приміщення на три–чотири градуси. Але як повноцінний обігрівач його використовувати недоцільно — знадобиться забагато палива.

Якщо є необхідність використовувати біокамін як тимчасове джерело тепла, треба правильно розрахувати потужність, об’єм та довжину паливного блоку по відношенню до розміру кімнати. Для приміщення площею 18 м² довжина лінії вогню має складати 300 мм, від 80 м² — 1650 мм. Одного літру палива вистачає на 2–5 години роботи в залежності від моделі пристрою.

Біокаміни в інтер’єрі. Як створити гармонійну атмосферу?

Ніякі види камінів на дровах чи іншому паливі не мають стільки варіантів та стильних рішень, як біокаміни. Прилади на біопаливі виготовляють у мінімалістичному, авангардному, футуристичному, класичному стилі, де поєднується метал, скло, кераміка та яскраве живе полум’я. Колір корпусу може бути сріблястий, сірий, чорний, графітовий, білий, під дороге дерево чи зістарений метал. За формою корпус виготовляють у вигляді куба, квадрата, прямокутника, кулі, напівсфери, циліндра, півкола. На корпус встановлюють скляні скляні екрани, використовують стилізовані металеві підставки. Біокаміни ставлять у квартирах, офісах, фоє готелів, на столиках в кафе, відкритих терасах, створюючи атмосферу за допомогою живого вогню.

Популярні варіанти дизайну біокамінів для квартир

Для того, щоб біокамін вписався в інтер’єр приміщення, вибирають для нього місце, потім підбирають розмір, форму, стиль. Для квартири підходять окремостоячі каміни, які можна переставляти, настінні та мінікаміни на полицю, стіл, приліжкову тумбочку.

За допомогою біокаміна у вітальні, біліотеці чи їдальні можна організувати затишний вечір, прикрасивши його живим вогнем. Додатково каміни декорують мармуровою галькою, керамічними дровами, мушлями. У паливо додають речовини, які змінюють колір полум’я.

Правила безпеки при користуванні біокамінами в квакртирі

Задля безпеки в каміні продумано систему автоматичного гасіння. Якщо прилад перевернеться чи вогонь у ньому згасне, пристрій відключається автоматично. Деякі моделі устатковані сенсорами, які зреагують, якщо в кімнаті різко зміниться температура. Приміщення, де встановлено камін, важливо регулярно провітрювати. Задля безпечної експлуатації слід дотримуватися загальних правил.

  1. Не можна ставити біокамін біля легкозаймистих предметів — завісок, килимів, книг, предметів декору. У вогонь не мають потрапляти сторонні речовини чи матеріали. Підставка має бути стійка, вогнетривка.
  2. Вогонь запалюють довгою запальничкою, піднісши її до пальника. Не можна нахилятися безпосередньо над чашею каміна під час запалювання, адже паливо може одноразово сильно спалахнути. Після загоряння слід відрегулювати висоту та інтенсивність полум’я.
  3. Гасять вогонь за допомогою спеціального гасника. Пристроєм повністю накривають полум’я і чекають, коли він згасне. Не можна задмухувати або накривати сторонніми предметами пальник. Залишки палива прибирають лише тоді, коли прилад повністю охолонув.
  4. Протирають поверхню чи додають паливо в резерувар тільки тоді, коли біокамін холодний. Скло і метал можна мити вологою ганчіркою з неагресивним миючими засобами. Після миття деталі треба ретельно висушити.

Що більше підходить для квартири — біокамін чи електрокамін?

Каміни можна порівнювати за такими характеристиками: потужність, площа обігріву, витрати на паливо, варіанти дизайну. Моделей біокамінів існує дуже багато. До того ж пристрій на біопаливі — джерело живого вогню, на відміну від електричного каміна, де є тільки імітація полум’я.

Біокамін у кімнату — це рішення для квартири, коли хочеться бачити живий вогонь без диму і кіптяви. Постійно його не використовують, а для повноцінного обігріву треба встановлювати великий прилад, який для квартири може не підійти. Але для будь-якої площі можна підібрати свій варіант за потужністю та об’ємом.

Чому в інтер’єр сучасного будинку вибирають біокамін?

Біокамін — ексклюзивний предмет інтер’єру зі скла та сталі, в якому горить живе полум’я. Для нього не потрібен димохід, вентиляція та особливі приготування приміщення. Камін на біопаливі підходить для сучасних квартир, навіть невеликих. Моделей і форм існує величезна кількість. Вітальня, бібліотека чи спальня з настільним, напольним чи настінним біокаміном набувають особливого шарму і затишку.

Прилад безпечний для дому, де живуть маленькі діти чи тварини. Його легко обслуговувати та експлуатувати самостійно, а мобільність та простота пристрою дозволяють створювати варіанти дизайну в кімнаті.

Наступна стаття: Як вибрати газовий обігрівач для дому, дачі, вулиці

Категорії блогів

Популярні записи

Підписка

Отримуйте кращі пропозиції, інформацію про актуальні акції та знижки - прямо на ваш Email

Підпишіться на розсилку новин ввівши свій Email: