Усі записи, 15.04.2023
Поширені міфи про каміни. Руйнуємо ваші побоювання!
Сім'я мріє про камін, і вам цікаво, звідки насправді походить популярність цього пристрою? Ми всі знаємо, що стихія вогню завжди була вирішальною для людства. Це забезпечило не лише розвиток, а й тепло і безпеку. Не дивно, що ми все ще піддаємося чарам іскристого полум’я - його близькість створює нам гарний настрій і дарує відчуття комфорту. Однак це не змінює того факту, що при купівлі каміну може виникнути багато проблем. Що робити, якщо ви не впевнені, чи правильним рішенням для вас є камін? Чи може його обслуговування перевершить ваші очікування?
Господарі хочуть мати в заміському будинку джерело незалежного безпечного тепла і створити особливу атмосферу житла з живим вогнем. Камін виконує всю цю роботу. Але на покупку складно наважитись, бо чули багато історій про те, що це не вигідно чи небезпечно. Такі поширені страхи виникають, бо люди більше довіряють приватним історіям, а не експертам.
Сучасні каміни оснащені всіма можливими функціями, завдяки яким прилад працює безпечно, ефективно та економно. Треба вибрати “свій” камін, який підходить за параметрами до конкретного приміщення.
Які бувають каміни?
Прилади для опалення вибирають у залежності від технічних можливостей встановлення, за типом палива, функціональністю, потужністю. Розрізняють види камінів у приватному домі чи квартирі, які працюють як основне джерело тепла чи як пристрій для підтримки температури в кімнаті.
Для камінів на дровах, газі, електриці, біопаливі потрібні різні умови встановлення та обслуговування. Потужність приладу показує, яку площину він здатний обігріти і скільки палива треба на одиницю часу. Дизайнерські рішення для різних моделей відрізняються. Для кімнати в міській багатоповерхівці приватного дому за містом можна підібрати оптимальний варіант.
Каміни на дровах
Чавунні чи сталеві топки на дровах — рішення для приватного дому чи дачі. Дрова на сьогодні є найдешевшим видом палива, тому каміни стають альтернативним джерелом тепла там, де немає централізованого опалення.
Для встановлення топки на дровах у приміщенні обладнують фундамент, проводять димохід і систему вентиляції. Це стаціонарне обладнання, яке ставлять один раз на кілька десятків років, тому місце передбачають при будівництві чи вибирають виходячи з технічних особливостей приміщення.
Дров’яні топки розрізняють за потужністю, в залежності від площини, яку треба обігріти. Як джерело основного тепла вибирають каміни з подвійним допалюванням та системою тривалого горіння. Щоб обігрівати не тільки кімнату, де встановлено прилад, але й сусідні приміщення, підбирають пристрої з водяним чи повітряним контуром.
За стилем каміни на дровах для обігріву дому можуть бути сучасні, класичні, модерн, рустикальні. За способом встановлення — кутові, пристінні, окремостоячі, вбудовані, тунельні.
Газові каміни
Для камінів використовують газ з централізованої системи або в балонах. При плануванні та встановленні пристрою в заміськкому будинку чи на дачі варто враховувати можливість зробити розводку, а аткож організувати зберігання ємностей для палива.
На відміну від топок на дровах, камін на газі оснащено автоматичною системою вмикання/вимикання, а також регуляторами, контролерами температури, за допомогою яких регулюють роботу пристрою. Камін легко вмикати, він швидко нагріває приміщення. Для підтримки температури система має постійно працювати.
Каміни на газі можуть бути предметом дизайну в домі. Моделі з живими вогнем виготовляють у класичному, сучасному, мінімалістичному стилі.
Біокаміни
Каміни на біопаливі — це опалювальні прилади зі скла і сталі, в яких горить живий вогонь, що не утворює дим, кіптяву, сажу та шкідливі речовини. Пристрою не потрібен димохід, тому його можна встановлювати в міській квартирі. Полум’я утворюється у пальнику, який підпалюють довгою запальничкою. Камін безпечний у пожежному плані: якщо його випадково перекинули, чи полум’я різко згасло, спеціальний механізм автоматично потушить вогонь. Великі прилади на екопаливі можуть підняти температуру в кімнаті на 3–4 градуси, але як основне джерело тепла їх не використовують.
Модельний ряд приладів величезний: напольні, настінні, мінікаміни на полицю чи стіл, вбудовані, острівні, кутові. Пристрій мобільний, його можна переставляти в приміщенні, а деякі моделі використовують на відкритих терасах. За стилем вибирають класичні з порталом, футуристичні, мінімалістичні, за формою — круглі, кубічні, прямокутні, циліндричні, напівсфери.
Каміни, які підходять для приватного будинку
Для приватних будинків підходять усі види камінів, але як джерело основного тепла встановлюють системи на газі чи на дровах. У заміському котеджі для каміна необхідно провести димохід і забезпечити систему вентиляції. Стаціонарний камін забезпечує дім не тільки теплом, але й гарячою водою, якщо встановлюють обладнання з водяним чи повітряним контуром.
У вітальні, бібліотеці, їдальні чи спальні камін встановлюють у центрі кімнати, вбудовують у стіну чи кут. Портал і димохід декорують справжнім каменем, цеглою, гранітним облицюванням, мармуровим оздобленням, роблять полиці, а також обладнують камінний простір із місцем для відпочинку. Відкриті топки прикрашають ажурними решітками, поряд встановлюють декоративні дровники.
Кращі каміни для квартири
Для міських квартир підходять біокаміни, а також деякі моделі газових, для яких не треба монтувати димохід і вентиляцію. У таких моделях наголошують на дизайні і стилі, а також потужності пристрою.
Каміни встановлюють у куті кімнати, а аткож зонують острівними приладами житловий простір. Існують моделі біокамінів, які можна вбудовувати в стіни таким чином, щоб полум’я було видно в двох приміщеннях одночасно. Є варіанти з живим вогнем, які можна вішати на стіни, як картини, ставити на полиці, журнальні столики чи прикроватні тумбочки.
Поширені помилки про каміни в житлових приміщеннях
Від придбання каміна в дім чи квартиру господарів утримують упередження, які складаються з негативного досвіду знайомих чи відгуків в інтернеті. Основні проблеми, яких бояться покупці, — пожежна небезпека, затратність обслуговування, складність встановлення, не швидка віддача від вкладених коштів.
Сучасні моделі камінів, які розробляють і виготовляють спеціалісти, передбачають, по-перше, безпеку, далі екологічність, економність, максимальну функціональність та окупність. Розглянемо далі найпоширеніші страхи про каміни.
Складності з встановленням та обслуговуванням
Дійсно, для установки каміна на дровах чи газі, а також вбудованих моделей електро- та біокамінів знадобиться перепланування і проведення комунікацій. Цю роботу довіряють спеціалістам, які встановлюють систему за всіма правилами безпеки та технічними вимогами. Далі обладнання господарі обслуговують самі, дотримуючись правил експлуатації. До того ж сучасні каміни комплектуються регуляторами, очищувачами скла, датчиками та індикаторами, які спрощують контроль за роботою пристрою.
Камін на дровах буде працювати без проблем, якщо в ньому систематично перевіряти тягу та чистоту димаря, при роботі виконувати всі правила експлуатації, а також використовувати професійні аксесуари для обслуговування.
Біокаміни не потребують особливого догляду та обслуговування, Ці каміни не забруднюються, їх достатньо просто протерти чистою ганчіркою. Умикають та вмикають їх буквально однією кнопкою, а система датчиків контролює роботу і за необхідності зупиняє прилад автоматично.
Безлад у домі
Для приладів різних модифікацій виготовляють аксесуари, які допомагають організувати прикамінний простір. Для топок на твердому паливі передбачені дровники, підставки для кочерги, совка, а для попелу — зольники. Ці предмети в домі стануть ще й додатковим елементом декору.
Газові каміни, а також біокаміни не потребують додаткових аксесуарів. Для них достатньо визначити безпечне місце, встановити за правилами і далі використовувати їх за всіма вимогами щодо безпеки.
Висока вартість каміна і палива
Для камінів на дровах і газі треба паливо, яке може коштувати немало. Слід розрахувати правильно витрати і підібрати потужність пристрою. Закриті топки на дровах утворюють більше тепла і здатні акумулювати його і потім довго його віддавати в приміщення, навіть коли вогонь уже згас. Конструкції з системою тривалого гріння значно економлять дрова і дають високий ККД. У таких топках паливо не горить, а повільно тліє, поступово віддаючи тепло. Моделі з подвійним допалюванням дозволяють довше використовувати енергію вогню за рахунок спеціальної “сорочки”. Такі каміни виділяють менше шкідливих речовин в атмосферу.
Для газового каміна треба правильно вибрати потужність. Підрахувати її можна так: указані в моделі кВт помножуємо на 10 м². Так отримуємо число, яке показує чи впорається прилад з обігрівом конкретної площі.
Камін — це обладнання, яке робить власника незалежним від централізованого опалення, особливо за містом, де його провести буває неможливо. Господар отримує пристрій, роботу якого регулює і контролює самостійно.
Недостатнє чи надмірне нагрівання повітря
Подібні проблеми виникають тоді, коли в приміщення неправильно підібрали камін: не розрахували потужність, не врахували площу приміщення. Так трапляється, якщо господарі вибирають прилад без спеціаліста чи за порадою друзів.
Для капітальних пристроїв на дровах чи газі експерт проводить розрахунки і робить висновки, який об’єм та потужність каміна підійде. Спеціаліст вираховує, як і де провести вентиляцію, звідки потраплятиме повітря в приміщення, а також визначить, який об’єм палива знадобиться, щоб оптимально прогріти житлову площу. Газові каміни обладнані датчиками, які можна виставляти самостійно. Пристрій вимкнеться, коли в кімнати буде потрібна температура.
Розмір біокаміна підбирають також у залежності від площі приміщення, де його будуть встановлювати. При правильному підборі дискомфорту від використання не буде. Деякі моделі електрокамінів оснащено автоматичними зволожувачами повітря.
Камін — це пожежонебезпечно
Правила техніки безпеки — на першому місці при експлуатації нагрівальних приладів чи камінів із відкритим вогнем. Дотримання інструкцій забезпечить комфортну і надійну роботу каміна. До того ж сучасні моделі оснащені автоматичною системою відключення. Так біокамін з живим полум’ям згасне моментально, якщо його випадково перекинули. Газові пристрої забезпечені індикаторами температури і контролерами роботи системи.
У камінах на дровах необхідно систематично перевіряти тягу, чистити димар. Якщо в будинку, де встановлено прилад, є тварини та діти, краще вибрати топку зі скляними дверцятами, які закриють доступ до вогню і захистять від іскор. Дрова слід використовувати сухі, без сміття і сторонніх домішок.
Що варто врахувати при виборі каміна?
Опалювальний прилад — установка, яку купують на кілька років, а в випадку із топками на дровах — на десятиліття. Слід передбачити, що в приміщенні захочеться поміняти обстановку, а пристрій залишиться на своєму місці і в попередньому вигляді Тому дизайн каміна в дачному будинку чи квартирі, а також зовнішнє декорування мають гармоніювати з новим інтер’єром. Оптимальний вибір — дров’яні каміни в класичному, рустикальному чи мінімалістичному стилі.
Аксесуари треба міняти чи оновлювати. Деякі моделі можна модернізувати чи додати нові деталі — камінні решітки, скло, зольники, фурнітуру.
Камін — покупка, яка виправдає всі витрати
Міфи про каміни з’являються тоді, коли покупці довіряють неперевіреним фірмам чи купують пристрої тільки виходячи зі своїх уподобань. Покупка буде вдалою і виправдає всі очікування, якщо довірити підбір і встановлення приладу для опалення спеціалісту. Експерти дадуть детальну інструкцію з експлуатації і розкажуть, як правильно використовувати камін у заміському будинку чи міській квартирі. У сучасних камінах будь-яких модифікацій продумані функції для зручності експлуатації.
Дотримуючись елементарних правил, господар буде насолоджуватися роботою красивого приладу, який створить тепло, затишну атмосферу у квартирі чи заміському будинку на довгі роки.
Назад
Наступна стаття: Кутовий камін - як вибрати найкращий?
Наступна стаття: