Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

Приймаю Політика

Усі записи, 25.04.2023

Камінні печі - види та застосування

Сучасні камінні печі є привабливою альтернативою традиційним камінам. Сталь, чавун, кахель або, можливо, газ: який із них найкраще підійде у Вашому домі? Радимо, яку піч вибрати.

Піч або камін для опалення приватного будинку — ґрунтовна покупка. Внесені кошти та зусилля виправдаються, якщо пристрій добре обігріває приміщення, має естетичний вигляд, простий в експлуатації, пропрацює десятиріччя, а паливо витрачає економно.

Сучасні моделі приладів легко встановлювати та самостійно обслуговувати, а зовні вони вписуються в дизайн різного стилю. Залишається тільки вивчити характеристики та вибрати піч-камін, яка оптимально підійде як джерело комфорту та затишку в заміському будинку або на дачі.

Що таке сучасна камінна піч

Камінна піч — це прилад для опалення, в якому поєднано функції каміна і печі. Головна відмінність від звичайних пічок на дровах — вогонь, який можна бачити, як у каміні. Полум'я горить за скляними дверцятами. Пристрій компактний, швидко нагрівається і довго тримає тепло, поступово віддаючи його в приміщення. Матеріал виготовлення — чавун, сталь.

Прилад складається з камери топки, димоходу та корпуса з чавунного лиття або сталі, може бути облицьована плиткою з кераміки. Димохідна труба під’єднується зверху або до задньої панелі.

Вибір камінної печі для дому залежить від площі приміщення та призначення пристрою. Існують наскрізні моделі, в яких полум’я видно з двох боків, є також із варильною поверхнею для приготування їжі. Піч-камін підходить для установки на дачі або в приватному будинку.

Камін і камінна піч: у чому відмінність?

Від каміну піч відрізняється компактністю, меншою вагою, простотою монтажу. Для приладу не треба робити спеціальний фундамент: його ставлять на міцну вогнестійку основу, а потім під’єднують до димоходу.

Камін — стаціонарний пристрій, який встановлюють в одному приміщенні раз і назавжди, обладнуючи для нього спеціальну зону. Піч — готовий цілісний пристрій, який можна переносити, перевозити, ставити в іншому приміщенні, за умови, що там є димохід і система вентиляції. Прилад використовують як основне джерело обігріву або додаткове тепло в приміщенні.

Види камінних печей

Види печей для дому або дачі відрізняються типом використовуваного палива, додатковими функціями, стилем, способом установки та умовами експлуатації. Є печі-каміни з водяним контуром, які забезпечують житло не тільки теплом, але й гарячою водою. Пристрій з повітряним контуром обігріває кімнати за рахунок гарячого повітря, яке нагнітається з топки в труби опалення в сусідні кімнати.

Розрізняють відкриті та закриті камінні топки. У закритих вогонь горить за дверцятами з вогнестійкого скла, і ККД такої конструкції вищий. У відкритих є вільний доступ до живого полум’я. Існують два варіанти відкривання дверцят: бокові та по типу гільйотини.

Газові печі

Печі на газі для обігріву дому встановлюють у будинках, де є центральна система газозабезпечення. Є моделі, які працюють на балонному газі, їх використовують як джерело додаткового тепла. Полум’я утворює пальник, який може бути плаский, лінійний та об’ємний. Від форми пальника залежить ККД і як буде горіти вогонь: по всій поверхні, лінійно чи утворюватиме високе полум’я. Пічку обладнують димоходом і вентиляцією.

У приладі можна регулювати інтенсивність вогню, а задля безпеки моделі обладнують датчиками тяги та згасання — за будь-якого збою система вимикається, і подача палива припиняється.

Чавунні печі

Чавунну піч встановлюють у будь-якому приміщенні, де є димохід. Прилад на дровах поступово нагрівається, довго тримає тепло і рівномірно віддає його навіть після того, як вогонь згас. Такі пристрої довговічні, адже матеріал не деформується, витримує високі температури, не боїться впливу хімічних речовин та корозії.

Корпус печі-каміна збирають з окремих елементів, а стики зміцнюють болтами, герметизують термостійким ізоляційним шнуром. Литі форми виготовляють різної конфігурації, прикрашають декоративними деталями, стилізують під старовину.

Сталеві печі

Печі зі сталі швидко нагріваються і потім рівномірно розподіляють тепло в приміщення. Для того, щоб метал довше зберігав тепло, корпус облицьовують тепломісткими матеріалами. Всередині камеру згорання обкладають жаростійкою керамікою або цеглою-шамотом. Матеріали не піддаються корозії, витримують високі температури, тому піч прослужить кілька десятиліть навіть при інтенсивній експлуатації.

Сталеві печі-каміни збирають із цільних листів металу, а шви герметично заварюють. Технологія виготовлення дозволяє створювати моделі різні за формою та стилем моделі — від класичних до сучасних і хай-тек. Зовні прилади можуть відрізнятися за кольором, способом облицювання. На поверхні наносять малюнки й декоративні елементи.

Кахельні печі

Кахельна піч від чавунних та сталевих відрізняється особливістю оздоблення металевого корпусу. Поверхню облицьовують спеціальною плиткою-кахлем, яка не тільки прикрашає, а й акумулює тепло, не дає приладу швидко холонути.

Кахель — це особлива довговічна плитка, з одного боку покрита глазур'ю. За рахунок зовнішнього оздоблення підвищується ККД пристрою. Плитку для облицювання виготовляють різну за кольором і фактурою. Тому кахельні печі для опалення — особливий предмет інтер'єру, який створює класичний, сучасний чи етностиль будинку.

Види палива для печей-камінів

В якості палива для печей у залежності від конструкції та моделі використовують дрова, газ, пелети.

  • Дрова для печей використовують з листяних порід. Деревина має  бути сухою, без гнилі. Кількість палива залежить від об'єму приміщення та часу роботи приладу. Деякі печі обладнані системою тривалого горіння: дрова, після того, як вогонь згас, тліють ще кілька годин, віддаючи тепло. Частіше заготовляють тополю, дуб, осику, вільху.
  • Газ для печей використовують природний із системи або балонний. Це безпечне паливо з високою ергономічністю, тобто його зручно використовувати та зберігати. Газовий балон можна заправити на будь-якій автозаправці. Через високі ціни на цей вид палива прилади на газі складно використовувати як основне джерело тепла.

Переваги камінних печей для опалення дому

Піч-камін вибирають як джерело тепла в домі або на дачі, спираючись на переваги, які прилад має перед іншими пристроями.

  1. Високий ККД, 80–90%. Піч — прилад закритого типу, вогонь горить за скляними або чавунними дверцятами, тепло акумулюється, і вся енергія спрямована на обігрів площини приміщення. Пристрій швидко підвищує температуру в кімнаті, довго охолоджується, віддаючи тепло.
  2. Мобільність і компактність. Можна встановити в житлових та нежитлових приміщеннях як джерело основного тепла. Менша у порівнянні з каміном вага дозволяє перевозити обладнання, пересувати та ставити у тимчасовому житлі — на дачі чи заміському котеджі.
  3. Функціональність. Піч-камін обігріває кімнату, де вона встановлена, а за наявності системи відведення — і сусідні приміщення. На деякі моделі встановлюють варильні поверхні для приготування їжі.
  4. Великий строк служби. Поверхня не боїться корозії, не прогорає, а прилад зберігає працездатність і акуратний зовнішній вигляд.
  5. Модельний ряд. Печі-каміни виготовляють у різних стилях: класичному, під старовину, сучасному, а також кахельні. Через скляні дверцята видно живий вогонь, який створює атмосферу затишку в домі. За способом встановлення вибирають кутові, пристінні, окремостоячі.

Критерії вибору камінної печі

Перед покупкою печі-каміна треба звірити параметри та визначитися з моделлю приладу, який оптимально підійде для приміщення.

  1. Потужність. Залежить від площі приміщення, яке буде обігріватися. Також треба визначити, буде пристрій опалювати одну кімнату чи кілька, основним чи додатковим джерелом тепла буде пічка. Оптимальна потужність — від 8 до 15 кВт.
  2. Матеріал виготовлення. Чавунні та сталеві печі мають різні характеристики, зовнішній вигляд та вимоги до експлуатації, а їхній модельний ряд відрізняється. Варіантів сталевих топок більше.
  3. Вид палива. Різні моделі печей працюють на дровах або газі. Від палива залежить вартість обслуговування, а також умови встановлення приладу. Варто продумати, де буде зберігатися паливо, чи відповідає приміщення для нього вимогам щодо безпеки.
  4. Комплектація. Можна вибрати моделі печей з системою тривалого горіння, функцією очищення скла. Дверцята можуть відкриватися вбік або за принципом гільйотини. Є моделі, в яких передбачено варильну панель та нішу для дров.
  5. Модель і зовнішній вигляд. Пристрій, який купують на десятиліття, має добре вписатися в інтер’єр приміщення. Слід враховувати стиль, наявність елементів декору, оформлення дверцят, спосіб, місце установки печі та її розмір.

Як правильно вписати камінну піч у ваш інтер’єр

Для печі-каміна не треба спеціально готувати фундамент, але підлога під приладом має бути з плитки чи цегли. Конструкцію встановлюють так, щоб можна було її під’єднати до димоходу, забезпечити вентиляцію та провітрювання приміщення. Поруч з приладом не має бути легкозаймистих предметів — меблів, килимів, завісок тощо.

За способом установки вибирають печі, які ставлять близько до стіни, окремостоячі або кутові. Розміщення скла на дверцятах може бути тунельним, кутовим, прямим. В тунельних стекла розташовані з різних боків. Такі моделі встановлюють в центрі кімнати. У приміщенні, де стоять печі, продумують місце для зберігання аксесуарів — кочерги, совка для попелу, декоративної підставки для дров.

Камінна піч: про що запитати у спеціалістів?

Вибираючи піч, враховують, яка краще підійде для приміщення — чавунна чи сталева, а також технічні характеристики приладу. Варто знати потужність і скільки дров знадобиться на опалювальний сезон, який розмір пічки буде оптимальним і які особливості встановлення слід врахувати.

Майбутній господар печі-каміна враховує, як буде обслуговувати пристрій самостійно і які аксесуари для цього знадобляться. Правильно придбаний пристрій прослужить кілька десятиліть і буде створювати унікальну атмосферу тепла з живим вогнем у домі.

Наступна стаття: Поширені міфи про каміни. Руйнуємо ваші побоювання!

Категорії блогів

Популярні записи

Підписка

Отримуйте кращі пропозиції, інформацію про актуальні акції та знижки - прямо на ваш Email

Підпишіться на розсилку новин ввівши свій Email: