Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

Приймаю Політика

Усі записи, 28.10.2021

Куди краще поставити камін у домі?

Розташування каміна, як правило, передбачається і вказується в архітектурному проєкті кожної будівлі. Ті, хто тільки будує свій будинок, мають простіше завдання. Інакше йде справа у випадку з будівлею, що вже побудована. Тут часто доводиться реконструювати або будувати нову установку. Що слід враховувати при виборі місця для каміна? 

Камін у домі не можна встановлювати просто там, де зручно. Місце для опалювального приладу вибирають з урахуванням архітектурного проєкту приміщення, а також загальних правил пожежної безпеки та можливостей провести димохід і вентиляцію. Під час будівництва нового дому монтаж каміна проєктують заздалегідь. У готовому приміщенні вибирають таке розташування, яке відповідає всім правилам і технічним вимогам. Враховують доступ до приладу, видимість вогню з різних точок кімнати, перспективність обладнати камінну зону. Деякі господарі керуються правилами фен-шуй, в яких по-особливому обумовлюється ставлення до вогню та його розташування.

Сучасні каміни: види та переваги

Сучасні каміни розрізняються за видом палива, потужністю та метою встановлення, а також за стилем та зовнішнім оформленням. Топки на дровах використовують як основне або додаткове тепло всього заміського будинку чи однієї великої кімнати. Є моделі приладів, що забезпечують будинок гарячою водою. Можна встановити пристрій, який не тільки дає багато тепла, але й буде у квартирі або на дачі місцем живого вогню. Каміни вибирають за способом установки: кутові, пристінні, підвісні, настінні, острівні, вбудовані, двосторонні тунельні, панорамні.

  • Каміни та печі на дровах. Встановлюють у домі, на дачі, в заміському котеджі як джерело основного тепла. Розрізняють відкриті та закриті топки. Вогонь у них горить за скляними чи металевими дверцятами або доступ до полум’я відкритий. За способом обігріву топки бувають водяні та повітряні. Водяні каміни, крім тепла, забезпечують дім гарячою водою. Прилади виготовляють зі сталі чи чавуну. Для установки печі чи каміна на дровах у приміщенні проводять димохід та організують систему вентиляції.
  • Газові печі та каміни. Як паливо використовують природний газ. Для встановлення треба під'єднати прилад до системи газозабезпечення, тому місце для приладу планують заздалегідь. Обов’язково проводять димохід та обладнують вентиляцію. Є моделі камінів на газі від балона. Вони підходять для обігріву не всього дому, а окремої кімнати.
  • Біокаміни. Прилади використовують як безпечне джерело живого полум’я у квартирі, на дачі, в кімнаті приватного будинку, а також на терасі чи в альтанці. Як паливо використовується біоетанол — спирт, який виробляють з рослинної сировини. Прилад на біопаливі не потребує димоходу, а при його роботі не утворюється сажа, кіптява і дим. Біокаміни відрізняються великою кількістю варіантів моделей і розмірів.

Вибираємо місце для каміна: основні фактори

Місце для каміна вибирають залежно від технічних характеристик приладу, а також з урахуванням можливостей приміщення. Варто врахувати, як провести димохід і вентиляцію, забезпечити зберігання палива, обладнати зону відпочинку, одночасно дотримуючись правил експлуатації.

Ідеально встановлений камін видно з будь-якого місця в кімнати, він є продовженням загального інтер’єру, вписується в дизайн, рівномірно обігріває кімнату. До приладу є вільний доступ, а простір навколо нього відповідає правилам безпеки.

Камін у квартирі: основні правила установки та використання

У квартирі, де немає можливості провести димохід, встановлюють біокаміни, електрокаміни, а також газові обігрівачі на балонах. Модель вибирають залежно від площі приміщення, а встановлюють прилад так, щоб він вписувався в інтер’єр і одночасно виконував свої функції — обігрівав та радував присутніх яскравим вогнем.

Камін зі скла та металу на біопаливі, залежно від моделі, можна підвішувати на стіну, як картину, вбудовувати в панелі, встановлювати в центрі вітальні, зали чи їдальні. Є варіанти, в яких вогонь видно з двох боків, тоді прилад вмонтовують у стіну суміжних кімнат, щоб спостерігати полум’я одразу у двох приміщеннях.

Камін на терасі у вигляді чаші, куба, човна створює атмосферу затишку та особливого вечора. Варіантів встановлення існує безліч, адже це простий у використанні прилад, безпечний у пожежному плані. Його можна пересувати за необхідності, резервуар для палива розташовано всередині пристрою, і додаткові комунікації йому не потрібні.

Де розташувати камін у приватному будинку?

У приватному будинку ставлять каміни на дровах, газі, електриці, біопаливі. Правила встановлення біокамінів та електрокамінів такі ж, як для квартири. Для топок на дровах і газі місце планують заздалегідь, а в готовому приміщенні обладнують фундамент, димохід, вентиляцію.

Головна задача каміна на дровах чи газі — обігрівати приміщення. Є кілька загальних порад щодо вибору місця для всієї конструкції.

  • У будинках із залізобетонною підлогою опалювальний пристрій на дровах можна встановлювати на другому поверсі, але в такому випадку перекриття треба підсилити. У дерев’яних будинках каміни ставлять тільки на першому поверсі на бетонному фундаменті.
  • Камін, вбудований у стіну і прибудований до неї, встановлюють біля капітальної стіни, але так, щоб димохід проходив якомога ближче до пристрою.
  • Камін між вікнами — класичне розташування, але приміщенням має бути просторим, без протягів. Для такого розташування вибирають пристінні або вбудовані пристрої. Зовнішню стіну, до якої прибудовано камін, треба додатково утеплити, щоб унеможливити тепловтрати.
  • Окремостоячий камін встановлюють у центрі кімнати або на відстані від стін. Використовують тунельні чи панорамні варіанти, в яких горіння вогню видно одразу з двох чи чотирьох сторін. При такому розташуванні прилад буде в центрі дизайну приміщення, і весь інший інтер’єр концентрується навколо нього.
  • Кутовий камін у тримальній стіні підходить для невеликих приміщень. Його прибудовують до внутрішніх стін, що межують з іншими приміщеннями. Таке розташування допомагає обігрівати сусідні кімнати. Прилад економить місце: його встановлюють у так званій “мертвій зоні”, де немає предметів меблів. Для встановлення вибирають кут з урахуванням того, щоб перед тими, хто відпочиває біля вогню, не було коридора.
  • Підвісний камін в інтер’єрі вітальні — нове сучасне рішення в дизайні. Такий прилад підвішують у центрі приміщення, і він ніби витає над поверхнею підлоги. Конструкція легка, тому її монтують там, де не можна використовувати важкі пристрої.

Заходи безпеки при встановленні каміна

Камін з живим вогнем — пожежонебезпечний прилад. Для забезпечення комфорту та безпеки варто дотримуватися правил встановлення та експлуатації.

  • Конструкцію, зокрема димохід, фундамент та вентиляцію, в житловому приміщенні мають встановлювати спеціалісти.
  • Потужність пристрою підбирають залежно від площини приміщення. Кімната не має бути менша за 20 м².
  • Для нормальної роботи потрібне надходження повітря без протягів. Також у кімнати не має бути зовнішніх дверей, інакше в приладі утвориться зворотна тяга.
  • Не рекомендовано встановлювати в кімнаті з каміном глухі пластикові вікна. За необхідності у приміщенні треба провести надхідну вентиляцію та встановити повітрозабірник. Ззовні вентиляційні отвори захищають спеціальними решітками чи сіткою.
  • Пристрій треба встановити на відстані мінімум 50 см від горючих матеріалів, предметів меблів чи декору. Стіну, до якої монтують камін, додатково захищають термостійкими матеріалами.
  • Димохід ізолюється, а температура його нагрівання не має перевищувати 50 °C. Припустима довжина конструкції — 5 м, кількість колін — не більше двох, кут нахилу — 45°. Над дахом димохідна труба, захищена від потрапляння опадів, має підійматися на висоту не більше 50 см.

Як правильно вписати камін в інтер’єр

Камін на дровах — капітальна конструкція. Його встановлюють на довгі роки, і більшість моделей не можна переставляти чи рухати. Тому стиль та місце визначають одразу. Варто врахувати, що дизайн приміщення, меблі та аксесуари за роки можна буде поміняти, але камін залишиться.

За стилем розрізняють каміни класичні, сучасні, мінімалізм, модерн, рустикальні, лофт. Для кожного підходить свій інтер’єр чи обрамлення.

  • Камін з правильними лініями та П-подібним порталом із мармуру, каменю, цегли підійде до класичного інтер’єру. Такі моделі встановлюють біля стіни чи в куті, але саме вони будуть диктувати дизайн усієї кімнати. Елементи декору прикрашають ліпниною, барельєфами, малюнками, корпус може бути з облицюванням керамічною плиткою чи кахлем. Камін обладнують полицею для сувенірів, підсвічників та декоративних дрібниць.
  • Каміни, вбудовані в стіну чи окремостоячі у стилі модерн, поєднують із футуристичним, класичним та етнічним інтер'єром. Стилю притаманні контрастні кольори, плавні лінії та асиметричні форми. Такі моделі підлаштовують під інтер’єр і не роблять центральним елементом кімнати. Особлива частина декору каміна модерн — портал, який декорують деревом, мармуром, мозаїкою, дзеркалами, елементами зі скла.
  • Камін у стилі рустик поєднує грубий камінь, черепашник, граніт, піщаник. При виготовленні спеціально зберігають природну нерівність матеріалу. Характерна деталь — масивна дерев’яна балка, яку кладуть між димоходом та каміном. Конструкція підходить для приміщення в стилі кантрі чи етно.
  • Сучасні авангардні каміни виготовляють у формі кулі, куба, паралелепіпеда. Новий вид камінів — підвісні споруди круглої, краплеподібної форми. Особливе місце в інтер’єрі посідають окремостоячі, або острівні, каміни, які будуть центром інтер’єру. У них вогонь видно зі всіх боків. Тунельні моделі монтують у стіни між кімнатами.
  • Для біокамінів не треба облаштовувати димохід, фундамент і спеціальну вентиляцію. Їх ставлять у центрі кімнати, вішають на стіну. Мінікаміни встановлюють на полиці, приліжкові тумбочки, журнальні столики. Є моделі, які використовують на відкритому просторі тераси чи балкона. Форми та розміри найрізноманітніші: від класичних з порталом до сучасних у формі куба, кулі, човна, конусу.

Розташування каміна по фен-шуй

Вогонь у філософії фен-шуй має особливе значення, тому існують правила для джерела живого полум’я в домі. Наприклад, топку не направляють на зовнішню стіну будинку, щоб позитивна енергія не витрачалася даремно. Також не можна встановлювати камін навпроти поверхонь меблів та інших предметів, що відбивають світло: енергія буде повертатися в камін, а не розподілятися в житлі. На стіні над приладом вішають картину чи дзеркало, щоб потоки відбивалися і залишалися в кімнаті. Вогонь не має бути в спальні, адже це впливає на самопочуття та загальне здоров’я.

За фен-шуй у каміна не має бути багато гострих кутів. Інакше енергія буде зриватися і розсікати простір, дисгармонуючи атмосферу. Не можна, щоб вогонь горів біля води. Це протилежні енергії, і, зустрічаючись, вони руйнують одна одну.

У вітальні або їдальні камін ставлять так, щоб між людиною і вогнем було мінімум предметів меблів та декору. Інакше позитивна енергія буде розсіюватися та зникати. Якщо камін не дуже часто використовують, прибічники фен-шуй радять його “оживити”. Для цього по обидва боки вогнища висаджують зелені пишні рослини, які створять життєву енергію.

За приладом слід ретельно доглядати: чистити, прибирати забруднення та кіптяву. Це не тільки про естетику та безпеку, але й про чистоту атмосфери кімнати з живим полум’ям.

Камін — джерело тепла, затишку та позитивної енергії

Правильний вибір місця для каміна, а також його стиль і оформлення створюють затишну атмосферу в домі та наповнюють його позитивною енергією. Важливо враховувати тип приладу, модель і спосіб установки, розмір, потужність. Тоді він буде альтернативним незалежним джерелом тепла та живого вогню.

Ухвалюючи рішення про покупку, варто визначитися, для чого потрібен камін: для опалення однієї кімнати чи всього дому, для забезпечення гарячою водою житла. Пристрій може бути предметом дизайнерського інтер’єру та джерелом живого полум’я в приміщенні чи на терасі дачі. Господарі мають зважити свої можливості обслуговувати пристрій, стежити за технічним станом, забезпечувати його паливом та аксесуарами.

Наступна стаття: Види камінних топок: як вибрати найкращу

Категорії блогів

Популярні записи

Підписка

Отримуйте кращі пропозиції, інформацію про актуальні акції та знижки - прямо на ваш Email

Підпишіться на розсилку новин ввівши свій Email: