Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

Приймаю Політика

Усі записи, 07.11.2023

Як вибрати біокамін: поради від виробника

Встановлення біокаміна - це не тільки чудовий спосіб надати інтер’єру модного та цікавого характеру, а й додатково обігріти простір, внести в нього приємну атмосферу та здійснити мрію про встановлення каміна без пов’язаних з цим труднощів. Пропозиція виробників біокамінів дуже широка, тому у вас можуть виникнути проблеми з вибором. Який біокамін вибрати? Розглянемо дане питання в статті :)

Каміни на біопаливі — це особливий тип обігрівачів, в яких горить живий яскравий вогонь, але водночас димаря, вентиляції та фундаменту вони не потребують. Пристрій не складний, а для самостійного обслуговування достатньо прочитати інструкцію виробника та дотримуватися елементарних правил техніки безпеки. Але одна складність все ж таки є — який біокамін купити. Стільки моделей, стилів, форм, розмірів, способів встановлення немає в інших опалювальних приладах. Крім того, вибираючи, важливо врахувати потужність і тепловіддачу, щоб біокамін створював комфорт і в невеликій міській квартирі, і в просторому заміському будинку.

Переваги камінів на спирту в порівнянні з традиційними

Головна перевага біокаміна в тому, що він е потребує димаря, спеціальної вентиляції та стаціонарного місця для встановлення. Прилад мобільний, з невеликою вагою, його можна переставляти і ставити на новому місці в кімнаті. Паливо для біокаміна не заготовляють про запас, не знадобиться спеціальне приміщення для зберігання — ємність тримають у безпечному, недоступному для дітей приміщенні. Для підключення достатньо дістати покупку з упаковки, встановити в безпечному в пожежному плані місці, наповнити паливний бак біоетанолом, відкрутити пальник і запалити вогонь довгою запальничкою.

Екологічність і безпечність біокамінів

Біокамін не шкодить довкіллю і спалює мінімум кисню — приблизно стільки, як три свічки. Вогонь горить яскраво, але не виділяє кіптяви, сажі, диму, сторонніх запахів і шкідливих речовин, а скло не брудниться і залишається чистим.

Корпус не перегрівається, тому невеликі каміни можна ставити на стіл, тумбочку або книжкову полицю. Розроблено моделі, які безпечно вішати на стіну як картину — у них передбачено систему охолодження повітря. У підлогових та настільних є механізм, який автоматично відключає пристрій, якщо його випадково перевернули. Вогонь згасне, паливо не проллється.

Яке паливо використовують для таких камінів

Як паливо в біокаміні використовують денатурований біоетанол. Його виробляють із рослинної сировини — буряків, кукурудзи, тростинного цукру, пшениці, а також із соломи та деревини. Виходить горюча рідина, абсолютно нешкідлива для людини та довкілля. Паливо дає яскраве живе полум'я.

Біоетанол упаковують у пластикові пляшки чи каністри різного об'єму. Деякі виробники додають аромати та ароматизатори, які пахнуть хвоєю, морською сіллю, квітами, а також дають ефект потріскування вогню. Але слід врахувати, що такі яскраві запахи — на любителя.

Паливо зберігають у недоступному для дітей місці та в оригінальній упаковці — переливати не можна. Біоетанол не токсичний при горінні, але випадкове його прийняття всередину призводить до серйозного отруєння.

Простота використання та ефективність

Біокамін сконструйований елементарно: контейнер, куди заливають паливо, пальник та сталевий корпус з екранами зі склокераміки. Є багато моделей, але принцип роботи однаковий. У паливний резервуар наливають етанол, потім довгою запальничкою підпалюють пальник і отримують яскраве полум'я. Заслінкою регулюють висоту та інтенсивність вогню.

Екокамін вважається декоративним пристроєм та предметом дизайну. Для повноцінного обігріву його не використовують, але 1 л біоетанолу утворює приблизно 5,7 кВт·год теплової енергії. Великий надійний камін на біопаливі може підняти температуру в кімнаті на 3–4 градуси через нагрівання металевого корпуса.

Варіативність дизайнів

Рішень дизайну безліч: мінікаміни, які ставлять на стіл або полицю, класичні з порталом, настінні, панорамні, підлогові. Для терас та місць відпочинку біля будинку на вулиці виготовляють відкриті каміни без скла.

Вогонь у залежності від модифікації розташовано по-різному. У підлогових — полум'я горить вертикально, у великих настінних або вбудованих — пальник розташовано горизонтально по всій довжині корпуса. У біокаміні дизайнери обігрують поєднання сталі та вогнетривкого скла різної форми. Сталевий корпус виготовляють у вигляді куба, кулі, піраміди, напівсфери, багатокутника, човна.

Різновиди сучасних камінів на біопаливі за типом установки

Конструкція біокаміна нескладна, його легко обслуговувати самостійно, тому дизайнери акцентують на різноманітності. Прилади відрізняються за стилем, розміром та способом встановлення в кімнаті. Вибирають камін на етанолі з урахуванням площі приміщення із дотриманням елементарних правил пожежної безпеки. У невеликі вітальні, бібліотеки, спальні, кабінети встановлюють настільні та настінні варіанти. Для просторих їдалень квартир-студій підійдуть острівні, в яких вогонь видно з різних боків. У кімнати з класичним дизайном підбирають портальні, пристінні та кутові каміни.

Настінні моделі

Настінні каміни нагадують картину чи панель телевізора. Подібні обігрівачі підходять, зокрема для невеликих кімнат із площею від 10 м², оскільки не забирають багато місця. Але в маленьких приміщеннях обов'язково організують регулярне провітрювання. Конструкцію кріплять саморізами. Задня стінка закрита спеціальним екраном, який не дає вогню нагрівати стіну.

Полум'я горить за прозорою панеллю горизонтально по всій довжині конструкції. Корпус різній за формою: як короб, пірамідальний, овальний, трикутна полиця зі склом, тонка плоска панель. Вогонь обрамляють сталевою рамою металевого, чорного, сірого кольорів.

Настільні біокаміни

Біокамін на стіл — це невеликий прилад з високим яскравим полум'ям. Пристрій ставлять на столи, книжкові полиці, журнальні столики. Маленький біокамін складається зі сталевого резервуара для палива, керамічного провідного шару та пальника. Металевий корпус виготовляють у формі куба, кулі, сфери, човника. У різних випадках додають екрани з вогнетривкого скла, металеві ажурні деталі або залишають полум'я відкритим. Мінікамін легкий, його просто переносити та встановлювати за настроєм у вітальні, спальні, бібліотеці, на терасі. З його допомогою створюють особливу атмосферу ресторанів, кафе. До того ж прилад безпечний, бо вогонь горить без іскор, кіптяви та диму.

Кутові каміни на біоетанолі

Кутовий компактний камін підходить для невеликих приміщень. Способів установки кілька: поставити на підлогу, прикріпити на стіну на певній висоті, обрамити кут панелі. У відкритих — полум'я не захищене склом, у закритих живий яскравий вогонь горить за прозорою панеллю.

Каміни різняться формою. Це може бути подовжена підставка, трикутна полиця, короб. Незвичайний екземпляр — з високим полум'ям, вбудований в опуклий кут. Для класичного інтер'єру вибирають кутовий біокамін з порталом та полицею з декоративними дрібницями. Зовні він нагадує звичне вогнище. Портали роблять із дерева, каменю, мармуру, МДФ.

Вбудовані етилові каміни

Вбудовані каміни на біопаливі схожі зовні на стандартні пристрої для опалення. Їх встановлюють у центрі стіни, вогнище обрамляють декоративними панелями. Стиль — класичний з порталом або сучасний, мінімалістичний. Полум'я в них високе та яскраве. Для декорування навколо пальника укладають керамічні "дрова" або камені. Біля вогнища організують простір для відпочинку з кріслами та журнальним столиком.

Один із варіантів — панорамний закритий біокамін в інтер'єрі лофт, модерн, мінімалізм. Прилад вбудовують у стіну таким чином, що горизонтальне полум'я видно одразу у двох приміщеннях.

Окремостоячі біокаміни

Окремостоячі, або острівні, каміни ставлять у центрі просторих холів, квартир-студій, терас біля будинку. З їхньою допомогою зонують приміщення, а живе яскраве полум'я можна спостерігати з будь-якого місця. Прилад легко переставляти і тим самим облаштовувати новий дизайн чи куток відпочинку. Корпус встановлюють на декоративній підставці або прямо на підлозі — спеціального фундаменту чи захисту не треба. Вогонь горить відкрито або за скляними панелями. Форма корпуса найрізноманітніша — куля, куб, багатокутник, піраміда, півсфера, чаша. Є зразки, де полум'я горить за металевими ажурними панелями.

Види біокамінів за типом управління

Каміни на біопаливі за способом керування бувають механічні, напівавтоматичні, автоматичні. Прилади відрізняються не тільки механізмом регулювання, а й за ціною — автоматичні у найвищій ціновій категорії.

Механічні біокаміни

Настінні, настільні, вбудовані, деякі конструкції підлогових, вуличні біокаміни управляються вручну. Автономному приладу не потрібне електроживлення, тому його легко переставляти, встановлювати в новому місці в кімнаті, а також на свіжому повітрі. У механічних — інтенсивність полум'я та його висоту регулюють за допомогою засувок пальника. Паливний бак має об'єм до трьох літрів, а час горіння — 5–7 годин. Розраховують кількість палива самостійно, бо немає дисплея керування та датчиків безпеки. Механічні біокаміни доступніші за ціною, ніж автоматичні.

Основні критерії вибору біокаміна

Придбання каміна на біопаливі — ґрунтовна покупка. Пристрій прослужить щонайменше десять років. Важливо визначитися, який прилад хочеться мати — великий стаціонарний або невеликий і мобільний. Мінікамін просто прибрати або переставити, а ось вбудовані, підлогові, кутові встановлюють як і стаціонарні, вони будуть частиною дизайну мінімум десять років. Інтер'єр кімнати поміняти нескладно, а от вогнище залишиться те саме. Тому важливо врахувати розмір, стиль, колір, оздоблення, остаточно визначитися зі способом встановлення. Враховують також витрати на біопаливо та аксесуари для біокаміна.

Дизайн і стиль каміна на екопаливі

Модельний ряд біокамінів нічим не обмежений. Прилад з живим вогнем легко підібрати як для квартири в стилі hi-tech, так і в приватний будинок з класичною обстановкою. Є модифікації, в яких на першому місці живе полум'я, тобто мінімум декору, тільки корпус у вигляді куба, багатогранника, піраміди. В інших моделях акцент на дизайнерські рішення — це сталеві конструкції у формі кулі, багатокутника, тури, напівсфери, абстракції в поєднанні зі склом або ажурними металевими панелями. Стиль — класика, модерн, мінімалізм, хай-тек, прованс.

Матеріали корпуса та їхній вплив на дизайн

Корпус каміна на біопаливі виготовляють із жароміцної неіржавної сталі. Поверхня може бути шліфована або вкрита порошковою фарбою. Технологія порошкового фарбування дає міцний глянсовий, матовий чи структурний шар, який витримує температурні навантаження. Колір покриття — білий, золотий гальванічний, чорний. Сталь пластична, легко піддається куванню, тому варіацій та форм з цього матеріалу безліч.

Сучасні та класичні дизайнерські рішення для вашого інтер’єру

Відмінна риса класичного каміна — портал, який прикрашають ліпниною, рельєфами, колонами, роблять із мармуру, каменю, цегли. Його встановлюють біля стіни посередині або в кутку. Сучасні варіанти — це острівні, настінні, настільні, портальні, пристінні, кутові, в яких полум'я розташовано горизонтально або вертикально. Форми — від прямокутного плаского екрана до кулі, всередині якої горить яскраве полум'я.

Який розмір підходить для вашого приміщення

Біокамін не використовують як джерело тепла, що можна записати в його недоліки. Такий пристрій не експлуатують постійно, як електрокаміни та дров'яні топки. Але температуру в кімнаті він підіймає на кілька градусів. Якщо в невеликій вітальні або спальні встановити занадто великий прилад, то він швидко спалюватиме кисень, і комфортної атмосфери не вийде. Відповідну потужність розраховують за такою формулою: 1 кВт на 10 м². У настільних — 0,5 кВт. Камін на 1 кВт обігріє кімнату площею 10 м². Найпоширеніша потужність 2,5 кВт створить комфорт у їдальні чи бібліотеці площею 25 квадратних метрів.

Який рівень тепловіддачі очікувати

У біокаміні горить справжнє яскраве полум'я, температура якого сягає 900 °C. Сто відсотків виробленого тепла потрапляє прямо до приміщення, де працює прилад. Нагріваються також деталі — сталевий паливний бак, металеві частини, скло. Конструкція гріється швидко, десь за 15–30 хвилин після включення. Кількість виділеного тепла залежить від довжини лінії вогню, яка може бути в різних моделях від 50 см до кількох метрів. Один літр біопалива дає приблизно 57 кВт*год. Для конкретного приміщення розрахунок потужності, достатньої для обігріву приміщення, обчислюють за формулою: об'єм кімнати поділити на 30.

Способи монтажу каміна

З настільними та вуличними камінами все просто: їх ставлять на стійку тверду поверхню. Важливо стежити, щоб простір біля джерела відкритого вогню не був захаращений сторонніми предметами.

При встановленні великих камінів спочатку вибирають місце: його розташовують у приміщенні, де є постійний приплив свіжого повітря, і на відстані не менше одного метра від легкозаймистих матеріалів. Якщо модель підключається до електроживлення, передбачають доступ до проводки.

  1. Настінні вішають як картину чи телевізор за допомогою кріплень. У пристрої передбачено задню захисну панель, яка не дає йому перегріватись та нагрівати стіну. Каміни на біопаливі можна монтувати навіть на шпалери. Фахівці не рекомендують вішати прилад так, щоб на нього падали прямі сонячні промені — не буде повноцінного огляду живого полум'я.
  2. Вбудовувані встановлюють у нішах стін між двома кімнатами або в меблях, у фальш-панелях із гіпсокартону. Їх виготовляють із посиленим каркасом, який витримає навантаження будівельних конструкцій. Корпус нагрівається, тому між стіною та пристроєм ставлять захисний короб із термостійких матеріалів.
  3. Кутові каміни відрізняються монтажем. Це можуть бути пристрої, прибудовані в кут, зовні схожі на класичні. Інший варіант — обрамлення типу панелі випуклої частини стіни. Ще один спосіб — торцевий, тобто конструкцію монтують у торець стіни, яка розділяє велику кімнату на зони, а вогонь буде видно з різних боків.
  4. Окремостоячі потребують простору — навколо не має бути нагромадження меблів. Особливих підготовчих робіт не треба, але пристрій ставлять так, щоб вогонь було видно з різних боків. Важливо звернути увагу на стійкість підставки. Камін ставлять прямо на підлогу без покриття чи килимів.

В яких випадках варто звернутися до професіонала

Настінні, окремостоячі, настільні каміни легко встановлювати, їх можна рухати, знаходити нове місце або приміщення. Вбудовані та прибудовані капітальні прилади монтують спеціалісти. Необхідно правильно вибрати місце монтажу біокаміна в будинку, розрахувати розміри ніші, підібрати матеріали для ізоляції, провести проводку, якщо цього вимагає конструкція. Окремий етап — завершальне оздоблення та обрамлення.

Вартість етилового каміна

Діапазон цін на кращі біокаміни залежить від дизайну, потужності та розміру пристрою. Найдоступніші — мінікаміни на стіл і для тераси, ціна на них починається від 3000 тисяч гривень. Дорожчі — вбудовані, настінні, окремостоячі. Вартість прибудованих, портальних, а також класичних залежить від розміру і зокрема від того, автоматичний пристрій або механічний. Окрема стаття витрат — встановлення, обробка стіни, прибудова порталу, дизайнерське обрамлення. Найрозкішнішими екземплярами вважають біокаміни з порталами з керамічної плитки, а також оздоблені камінням Swarovski, ексклюзивними елементами декору та дизайну.

Витрати на біопаливо та обслуговування

Біокаміни не використовують постійно як повноцінний опалювальний прилад. Камін запалюють для того, щоб створити атмосферу затишного вечора чи особливого заходу. Потрібно розрахувати, скільки палива знадобиться на годину роботи, і запастись достатньою кількістю палива. Ціна залежить від виробника та обсягу упаковування — 1 або 5 літрів.

Власник пристрою на екопаливі може обслуговувати його самостійно, оскільки особливого догляду він не вимагає. Допомога фахівця знадобиться, якщо пристрій з якоїсь причини працює нестабільно.

Відгуки користувачів і рейтинги експертів

Покупці біокамінів зазначають, що такий тип пристроїв — чудове придбання для міських квартир. Є багато різновидів приладів зі справжнім живим полум'ям, яке безпечно використовувати навіть у невеликій спальні чи вітальні. До того ж настільний та підлоговий легко переносити та ставити на нове місце. Звичайний великий камін не поставиш у квартирі, бо потрібен димохід, вентиляція, дозвіл на встановлення. Власник біокаміна ставить та обслуговує його самостійно.

Якщо господарі вирішують придбати біокамін для будинку чи квартири, то головна проблема — це складний вибір серед сотень моделей за стилем, потужністю та призначенням. Навіть невеликий камін із живим яскравим полум'ям створює затишок як у житловій кімнаті, так і в робочому кабінеті чи бібліотеці. Головне, правильно підібрати потужність та дизайн.

Фахівці складають рейтинги пристроїв на біопаливі, виходячи з таких характеристик: виробник, модельний ряд, клас, спосіб управління, особливості дизайну та стиль, ціновий сегмент. Виробництво пристроїв, які мають служити щонайменше десять років, — трудомісткий процес та постійне вдосконалення технологій. Тому важливо довіряти брендам, які працюють у цій сфері довго і зарекомендували себе на ринку України та в інших країнах Європи.

Рекомендації щодо чищення та обслуговування опалювального приладу

Крім всіх переваг, біокаміни обирають за простоту улаштування та обслуговування. Підлогові, настінні, мінікаміни достатньо розпакувати, встановити на рівній поверхні, заповнити в них резервуар паливом і запалити вогонь. Установка вбудованих камінів забере якийсь час, але потім особливого догляду прилад не потребує. Важливо перед експлуатацією уважно прочитати інструкцію та рекомендації виробника. Окремо вивчають, як працюють автоматичні та напівавтоматичні апарати, щоб використовувати усі їхні можливі функції.

Як подовжити строк служби біокаміна

Головна умова тривалої роботи пристрою — виконувати рекомендації виробника щодо використання. Жодних модифікацій чи перероблювання самостійно робити не можна. Важливо використати один вид палива. Якщо хочеться поекспериментувати з біопаливом з ароматами та запахами, то брати засіб від того ж виробника.

Достатньо протирати корпус і стекла сухою ганчіркою від пилу, адже кіптяви та нагару на ньому не буває. Потрібно періодично промивати пальник під теплою проточною водою або спеціальними засобами для чищення, але тільки після його повного охолодження. Заправляють паливну ємність лише тоді, коли він повністю охолонув. При частому використанні паливний бак може трохи потемніти, що є нормальною хімічною реакцією. Для чищення використовують пасти для металевих виробів та м'яку тканину — тільки не абразиви чи жорсткі щітки. В автоматичному режимі важливо стежити за станом проводки, не допускати підключення через подовжувачі або несправні розетки.

Чому покупці обирають біокамін

Каміни на біопаливі — це вдале рішення для тих, хто хоче прикрасити будинок пристроєм з живим вогнем і при цьому не робити глобальних перебудов чи нових планувань у будинку. Етанол не виділяє шкідливих речовин та запахів, він безпечний для довкілля та не спалює багато кисню порівняно з дров'яними чи газовими топками. Гарні біокаміни прикрашають вітальні, спальні, бібліотеки, кабінети як у приватних будинках, так і в міських квартирах без димоходу. Варіантів безліч: від мінікамінів на книжкову полицю до конструкцій з довжиною пальника в пару метрів. Стиль — класика з порталом, модерн, мінімалізм, хай-тек, лофт.

Обслуговування біокаміна зводиться до періодичного витирання пилу з корпуса та скла. Прилад безпечний для будинку, де живуть тварини та маленькі діти, оскільки він автоматично вимикається, якщо його випадково перевернули.

Наступна стаття: Вогнище з металу: стильний і практичний вибір для вашого саду

Категорії блогів

Популярні записи

Підписка

Отримуйте кращі пропозиції, інформацію про актуальні акції та знижки - прямо на ваш Email

Підпишіться на розсилку новин ввівши свій Email: