Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

Приймаю Політика

Усі записи, 10.04.2023

Кутовий камін - як вибрати найкращий?

Полум’я, яке горить в каміні, не тільки зігріває, але й розслабляє та формує настрій. Чи відчуваєте Ви, що однієї сторони недостатньо, щоб помилуватися цим одним із найкрасивіших видів у світі? У такому випадку Вас може зацікавити двосторонній або навіть... тристоронній камін!

Традиційний камін посідає головне місце у приміщенні. Якщо площа не дозволяє облаштувати велике вогнище, можна підібрати кутову модель. Для конструкції вибирають місце в “мертвій зоні” — у куті, де зазвичай не ставлять меблі. Вогонь видно з будь-якого місця в кімнаті. У залежності від моделі, кутовий камін буде виконувати не тільки естетичну функцію, але прослужить додатковим джерелом тепла в невеликій спальні чи вітальні кілька десятиліть. Існують приладі з живим полум’ям, для яких не треба облаштовувати димохід, тому їх можна встановити в міських квартирах.

Які бувають кутові каміни

Кутові каміни розрізняють за способом установки, функціональністю та видом палива, на якому пристрій працює. Перед покупкою слід визначити, з якою метою встановлюють прилад: повноцінно обігрівати приміщення, підтримувати температуру в міжсезоння чи створювати особливий дизайн дому чи квартири.

Для каміна на дровах потрібен димохід і система вентиляції, для електричного — надійна проводка, газовому — місце для установки балона чи розводка. Декоративні моделі вибирають з урахуванням стилю і дизайну приміщення.

Газовий кутовий камін

Моделі на газі виготовляють зі сталі та скла. Дизайн — сучасний, класичний, лофт. Камін працює на метані, пропані в балоні чи від централізованої системи. Встановлюючи пристрій, варто враховувати місце для паливної ємності та розрахувати, як підвести газову проводку до пристрою. Камін на газі обладнують системою автоматичного запалювання пальника та відключення системи, контролером температури.

Пристрій використовують як джерело основного тепла: його легко розпалити, нагріти приміщення, а потім швидко загасити. У процесі роботи можна самостійно регулювати інтенсивність полум’я.

Біокамін: головні особливості

Біокаміни працюють на біоетанолі — рідкому екологічному спирті, який при горінні утворює яскраве полум’я без диму, кіптяви та сажі. Пристрiй не потребує димоходу і системи вентиляції, тому він підходить для міської квартири. Спосіб установки кутового каміна залежить від моделі. Їх встановлюють у ніші, підвішують до стіни на трикутній полиці, обрамлюють на кшталт панелі за допомогою подовженого пальника опуклі кути. Матеріал — сталь, металокераміка, скло. Кутові каміни виготовляють у сучасному чи класичному стилі з порталом та вогнищем.

Біокаміни не використовують як джерело основного тепла. Пристрій з достатньою потужністю здатний підвищити температуру в кімнаті на 3–4 градуси, але як основний обігрів не підходить.

Дров’яний кутовий камін

Камін на дровах служить основним джерелом тепла. Він може забезпечувати дім гарячою водою і обігрівати не тільки кімнату, де встановлений, але й сусідні приміщення. Топку комплектують системою тривалого горіння та подвійного допалювання, що дозволяє економити паливо та підвищити ККД.

Матеріал виготовлення — чавун, сталь. Камінну топку в куті обрамлюють порталом у сучасному стилі. Оздоблення може бути з цегли, керамічної плитки, каменю, мармуру, металу.

Для облаштування каміна на дровах у домі має бути димохід і система вентиляції. Пристрій встановлюють на фундамент і забезпечують пожежну безпеку приміщення. Для квартири дров’яний камін не підійде. Їх встановлюють у приватних будинках, дачних котеджах.

Переваги покупки кутового каміна

Конструкція і спосіб установки каміна мають переваги перед моделями опалювальних пристроїв інших форм.

  1. Економить місце в приміщенні. Навіть якщо кімната вже облаштована, пристрій ставлять на площині, яка найменше заставлена, а такий простір у кімнаті є завжди. Каміни встановлюють у кут різними способами, тому можна підібрати варіант для складних приміщень.
  2. Здатний обігріти не тільки кімнату, де він працює, але й сусідні приміщення. Правильно встановлений газовий чи дров’яний прилад нагріває простінки, до яких його прибудовано, передаючи тепло в кімнати поруч.
  3. Легко вписується в дизайн інтер’єра. За рахунок розташування в куті площа, яку треба декорувати, менша. Біля компактного кутового каміна легко облаштувати простір для відпочинку: встановити меблі та дровницю, встановити для безпеки декоративні камінні ґрати.

Вибираємо топку для кутового каміна

Головна частина кутового каміна на дровах — топка. Від її потужності і комплектації залежить, як весь пристрій буде опалювати приміщення. Одні моделі камінів здатні обігріти тільки одну кімнату приватного будинку, інші — ще й суміжні приміщення, а також забезпечують дім гарячою водою. Для підвищення ККД дров’яні топки обладнують додатковими функціями, які дозволяють економити паливо. Закриті вогнища підходять як прилади для самостійного опалення. У них вогонь горить за скляними чи чавунними дверцятами.

Топка з водяним контуром

Топка з водяним контуром забезпечує дім чи дачний котедж теплом через систему опалення. У пристрої обладнано резервуар, в якому на дровах нагрівається вода. Далі вона нагнітається в радіатори і батареї, а після циркуляції в системі повертається в теплообмінник. Для контролю за температурою, запобігання закипання та утворення пари водяні топки обладнують контролером температури, а також термозахистом. Від занадто високого тиску конструкцію захищає підривний клапан. Крім того воду, нагріту топкою, можна використовувати для технічних нужд.

Топка з повітряним контуром

Вогонь у топці виробляє тепло, а далі системою розведення гарячого повітря воно поширюється в труби опалення і радіатори сусідніх приміщень. Площа, яку здатний обігріти повітряний камін, залежить від потужності топки.

Розподіл повітря по трубах відбувається двома способами: природнім шляхом, тобто гравітаційно, або нагнітається турбінами і вентиляторами. Тепло в сусідні приміщення потрапляє по повітроводних каналах, які в домі треба провести додатково. Для невеликого приміщення підходить перший варіант, другий — для більш просторих.

З яких матеріалів роблять топки для кутових камінів

Камінні топки бувають чавунні і сталеві. За своїми теплопровідними властивостям матеріали відрізняються. Чавун повільно нагрівається і довго охолоджується після того, як вогонь у топці згас. За рахунок цього тепло поступово обігріває приміщення. Потужність чавунної топки, в залежності від об’єму, складає від 10 до 18 кВт. Чавун не схильний до корозії або деформації, служить десятиліття.

Топки із високолегованої нержавіючої сталі здатні витримати високі температури. Пристрій нагрівається швидше, ніж чавунний, і також швидко охолоджується. Щоб зберегти тепло в топці, всередині роблять облицювання жаростійкою керамікою або цеглою-шамотом. Заявлена потужність водяного каміна варіюється від 4,2 до 7 кВт. Сталеві топки не бояться корозії чи деформації.

Для яких приміщень підходить кутовий камін?

Кутовий камін — рішення для невеликих кімнат у приватному будинку чи квартирі. Вибір моделі і спосіб монтажу залежить не тільки від переваги, а й від технічних можливостей приміщення.

Біокаміни та електричні установки не потребують переобладнання простору. Кімната для них має бути великою, провітрюваною та незаставленою меблями, щоб до приладу завжди був вільний доступ.

Якщо мета — обігріти, а не тільки декорувати, слід дотримуватися співвідношення "площа приміщення/потужність опалювального приладу". Для камінної топки на дровах мінімальний розмір кімнати складає 20–25 метрів. Для обладнання каміна на дровах перед установкою роблять фундамент. Приміщення обладнують димоходом, вентиляцією, а також місцем для зберігання палива.

Як вибрати правильний кут для встановлення каміна

Вибираючи кут, куди встановлюють камін, враховують такі фактори: наявність фундаменту, огляд на вогонь із будь-якого місця в кімнаті, вільний доступ до пристрою, комунікації — димохід, електропроводка, газова розводка.

Зазвичай топки на дровах встановлюють на першому поверсі: пристрій багато важить, і йому потрібна опора. Прилад прибудовують до внутрішньої капітальної стіні, яка межує з сусідніми приміщеннями. Таке розташування допомагає обігрівати більшу площу в домі. Камін у кімнаті слід розташовувати так, щоб перед тими, хто сидить у зоні відпочинку перед вогнем, не було коридору. Прилад на дровах чи газі не варто встановлювати поруч з дверями чи сходами, адже нормальній циркуляції повітря сприяє вентиляція, а не протяги.

Для біокаміна вибирають місце, яке відповідає дизайну приміщення. Конструкцію ставлять так, щоб вогонь було видно з будь-якого місця в кімнаті, і до зони відпочинку був вільний доступ. Поруч не має бути легкозаймистих предметів — завісок, предметів меблів чи декору.

Стилістичні рішення і дизайн кутових камінів

Камін встановлюють не на одне десятиліття. Стиль та декорування мають бути універсальними для будинку, де періодично роблять ремонт і оновлюють обстановку. Існують моделі, які не застарівають, і їх можна поєднувати з різними інтер'єрами.

Кімнати в куті ставлять різними способами: без простору між стіною та задньою стінкою, з виступом на прямій довгій стінці, опуклі та увігнуті топки, пристінні з відстанню між каміном та стіною. Розташування вибирають симетричне чи асиметричне, в залежності від кімнати чи вільного простору.

Класичний кутовий камін — універсальне рішення

Класичний пристрій — конструкція з правильними симетричними лініями і формами. Кутовий камін з чавуну, сталі зазвичай вбудовують у стіну, тому головна деталь декору — П-подібний портал. Обрамлення вогнища виготовляють із натурального каменю, мармуру, цегли, обкладають керамічною плиткою чи кахлем. Портал прикрашають різьбою, рельєфними малюнками, ліпниною, встановлюють полиці для декоративних дрібниць.

Димохід у класичних камінах на дровах також роблять частиною дизайну. Його закривають кожухом із гіпсокартону, цегли, каменю або металу, вибираючи колір і форму під загальний дизайн пристрою. Як доповнення використовують камінні решітки, підставки для дров.

Кутові каміни в стилі модерн

Камін модерн підходить для футуристичного, класичного, етнічного інтер’єру. Для моделей характерні асиметричні форми, чіткі та контрастні кольори, плавні природні лінії декору та конструкції. Портали для каміна виготовляють із природних матеріалів — деревини, мармуру, каменю, мозаїки, дзеркал, скла.

У декоруванні використовують мінімум деталей, легкість і невагомість конструкції. Камін модерн — не центральний елемент кімнати, а красиве доповнення, яке підлаштовується під загальний інтер’єр.

Рустикальний камін

Рустикальний буквально означає “грубий”, “простий”. Каміни в стилі оздоблені натуральним каменем — гранітом, мармуром, черепашником, пісковиком — таким чином, щоб максимально зберегти природний вигляд, структуру, шорсткості, нерівності.

Вогнище з традиційними формами і пропорціями ставлять на камінний фундамент, димохід закривають цеглою або іншим природним матеріалом. Між димоходом і каміном кладуть дерев’яну балку з масивного дерева. Рустикальні кутові каміни пасують до просторих віталень, їдалень у стилі кантрі.

Кутові каміни для дому і квартири

Камін, який встановлено в куті кімнати, можна підібрати як для приватного будинку, так і для міської квартири. Ціна і функціональність приладу відрізняються в залежності від розміру, особливостей монтажу, а також на якому паливі працює пристрій, із якого матеріалу його виготовлено.

Електричні і біокаміни підходять для міських квартир та невеликих кімнат. Топки на дровах або газі встановлюють стаціонарно, місце для них передбачають уже при будівництві дому, адже для конструкції потрібен димохід, вентиляція, фундамент. Хоча в готовому домі кутовий камін також можливо встановити за всіма правилами.

Наступна стаття: Що таке біокамін і які є види біокамінів?

Категорії блогів

Популярні записи

Підписка

Отримуйте кращі пропозиції, інформацію про актуальні акції та знижки - прямо на ваш Email

Підпишіться на розсилку новин ввівши свій Email: