Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

Приймаю Політика

Усі записи, 04.04.2023

Що таке біокамін і які є види біокамінів?

Ви мрієте мати власний камін вдома? Вам більше не доведеться турбуватися про дозволи чи труднощі з установкою. Оскільки ми говоримо про біокаміни, які є ідеальним рішенням для тих, хто хоче створити власну композицію з живим вогнем простим і безпечним способом. У даній статті ми пояснюємо, що таке біоетанольний камін і які види біокамінів бувають.

Чи існує камін, в якому горить живе полум’я, але не треба проводити димохід, постійно заготовляти паливо і спеціально обладнувати приміщення? Таким характеристикам відповідає біокамін. Працюючи, прилад не утворює сажі, диму, кіптяви, а все обслуговування — це протирати корпус чистою ганчіркою і вибрати правильне паливо.

Камін зі справжнім полум’ям можна встановлювати не тільки в заміському будинку чи на дачі, але й у міській квартирі. Модельний ряд — від хай-тек до класичного з порталом.

Что такое биокамин и какие есть виды биокаминов?

Принцип роботи та особливості біокамінів

Улаштування біокаміна кардинально відрізняється від топок на дровах. Прилад на біопаливі працює за принципом пальника. Консрукція проста: контейнер для рідкого палива, пальник, де утворюється полум’я, сталевий корпус і екран із склокераміки.

Пристрій простий в обслуговуванні. Після покупки його достатньо дістати з упаковки, встановити на стійку підставку, стіл чи, в залежності від моделі, повісти на стіну. Далі в резервуар для палива зиливають біоспирт і за допомогою довгої запальнички підпалюють його, заслінкою регулюють висоту полум’я. Вогонь виходить яскравий, живий. Можна придбати паливо, в яке додають віддушки та спеціальні речовини, що змінюють колір полум'я та імітують потріскування вогню.

Что такое биокамин и какие есть виды биокаминов?

Безпека біокамінів

Яскраве полум’я від горіння біопалива спалює мінімальну кількість кисню, майже стільки, скільки три звичайні свічки. Вогонь не виділяє запаху гару, не утворює кіптяви і диму. Скло та деталі завжди залишаються чистими.

Якщо пристрій випадково перевернеться, то механізм автоматично згасить полум’я і не допустить розливу палива. Біокамін влаштований так, що його корпус не перегрівається, а деякі моделі можна вішати на стіну прямо на шпалери за допомогою спеціальних кріплень.

Обігрів приміщення за допомогою каміна

Біокаміни не використовують як джерело основного тепла. Пристрій здатний підвищити температуру в приміщенні на 3–4 градуси. За допомогою каміна на біопаливі створюють особливу атмосферу з живим вогнем у вітальні, спальні, їдальні, ввечері на терасі в заміському будинку. Треба правильно підібрати розмір і форму пристрою, щоб його потужності вистачило для підтримки тепла в приміщенні. Слід також розрахувати кількість палива: на дві–три години роботи знадобиться один літр.

Які бувають біокаміни: основні типи

Відносно нескладне влаштування каміна дає простір для дизайнерських рішень. Розміри — від найменшого настільного чи на полицю до пристінного з порталом. Ціна приладу залежить від об’єму і варіанту моделі. Пальник у різних пристроях може утворювати полум’я по висоті чи по довжині каміна, тому можна вибрати відповідний за формою та об’ємом навіть для невеликого за площиною приміщення.

Біокамін можна вільно переставляти, адже він не прив’язаний до димоходу, електромережі чи системи вентиляції. В одних моделях робота повністю автоматизована, і управління здійснюється за допомогою дистанційного пульта, в інших процеси регулюються вручну. За типом розміщення розрізняють настінні, кутові, окремостоячі, портальні.

Что такое биокамин и какие есть виды биокаминов?

Настінні біокаміни

Камін, який можна розміщувати на стіні, є найпопулярнішим: з іншими видами приладів такий варіант дизайну створити не вийде. Моделоснащена на задній стінці спеціальним екраном, який не дає їй нагріватися. Настінний біокамін вішають як картину на вертикальну поверхню за допомогою спеціальних кріплень. Полум’я горить за склом по всій довжині приладу. Тунельні каміни також вбудовують у стіну чи панель таким чином, щоб вогонь можна було спостерігати одразу з двох суміжних приміщень.

Кутові біокаміни

Кутовий біокамін підходить для невеликих приміщень. Його встановлюють на підлогу чи підвішують на стіну. Прилад вбудовують у кут кімнати чи роблять за допомогою нього обрамлення на кшталт панелі. У кутових моделях полум’я може бути відкритим чи розташовуватись за захисним склом. Форма різна: у вигляді подовженої підставки, по всій довжині якої горить вогонь; трикутна поличка зі склом; у вигляді короба з прозорим екраном. Є варіанти, коли в опуклому куті зроблено спеціальну кишеню, де розташовано пальник каміна з високим полум’ям.

Что такое биокамин и какие есть виды биокаминов?

Окремостоячі біокаміни

Окремостоячі біокаміни можна встановлювати в будь-якому місці і за бажанням переставляти. Прилад розміщують на спеціальних підставках або прямо на підлозі. За допомогою каміна зонують приміщення, а вогонь можна спостерігати з різних боків. Полум’я закривають скляними екранами або залишають відкритим. Окремостоячі моделі підходять для просторих приміщень — холів, віталень, квартир-студій, а також для відкритого простору в альтанці чи на терасі. За формою бувають круглі, кубічні, прямокутні, як човник.

Портальні біокаміни

Портальні моделі виготовляють у класичному або сучасному стилі. Зовні вони нагадують традиційні прилади для опалення, обрамлені декоративними панелями. Зазвичай такі варіанти прибудовують у центрі стінки, а полум’я в них високе і яскраве. Під час роботи стінки каміна нагріваються, тому поверхні, що стикаються з ним, захищають вогнетривкими матеріалами. На відміну від кутових та окремостоячих, портальний камін встановлюють стаціонарно, а навколо нього обладнують прикамінний простір з місцем для відпочинку.

З яких матеріалів роблять біокаміни?

Корпус і паливний бак каміна на біопаливі виготовляють із кераміки та сталі завтовшки 3—5 мм. Метал не боїться корозії, не деформується, не перегрівається. Захисні екрани виробляють із жароміцного скла завтовшки до 17 мм, яке витримує високі температури. Якщо через необережність таке скло розіб’ється, то розсиплеться на дрібні негострі уламки. У паливну чашу кладуть штучні дрова, гладкі камені, декоративну мармурову гальку. При нагріванні деталі не виділяють запахи або шкідливі речовини.

Паливо для біокамінів

В якості палива в біокамінах використовують біоетанол. Це спирт, який виготовляють з рослинної сировини. При горінні паливо не шкодить екології, адже виділяє тільки вуглекислий газ та пару. Колір вогню і час горіння залежить від якості палива. Деякі виробники додають у біоетанол віддушки, що імітують запах хвої, кави чи морської солі. Треба пам’ятати, що біопаливо — прозора рідина, яку можна сплутати з водою, тому зберігати його слід у спеціальній тарі в недоступному для інших місці.

Что такое биокамин и какие есть виды биокаминов?

Розпалювання біокаміну

Перед роботою паливний резервуар наповнюють біоетанолом. Далі біокамін запускають наступним чином: спеціальну подовжену запальничку підносять до чаші і підпалюють паливо. При цьому слід дотримуватись запобіжних заходів і не нахилятися до пальника, бо при розпалюванні може статися спалах. за допомогою заслінки регулюють інтенсивність горіння і висоту полум’я. Гасять вогонь, покриваючи його повністю за допомогою гасника. Після завершення роботи каміна, коли він повністю охолоне, за необхідності видаляють залишки палива. Дозаправляти пристрій треба тільки після того, як він повністю охолонув.

Переваги біокамінів

Каміни на біопаливі безпечні для квартири і будинку, особливо якщо там живуть діти чи домашні тварини. Пристрої прості в обслуговуванні, мобільні і при встановленні не потребують димоходу чи спеціальної системи вентиляції. Приміщення, де розташовано нагрівальний прилад, достатньо просто регулярно провітрювати. Біопаливо, у порівнянні з дровами та вугіллям, зручно зберігати та транспортувати.

Головна перевага — безкінечний модельний ряд біокамінів для будь-якого інтер’єру, приміщення, стилю. Один і той самий переносний камін можна використовувати як в закритому приміщенні, так і на відкритому просторі.

Пристрій економний: на 2—4 години роботи витрачається літр біоетанолу. Постійно біокамін не використовують, але для того, щоб організувати особливий вечір біля живого вогню, треба невелика кількість палива.

Что такое биокамин и какие есть виды биокаминов?

Що варто врахувати, вибираючи біокамін

Камін на біоетанолі підбирають під приміщення: треба враховувати розмір, об’єм, стиль, відкрите чи закрите полум’я буде безпечніше в конкретному випадку. Біокамін не є джерелом основного тепла, але занадто великий пристрій у невеликій кімнаті може перегрівати повітря і спалювати забагато кисню. Ефекту затишку та особливої атмосфери не вийде. До того ж приміщення має провітрюватись.

Прилад потребує твердої поверхні подалі від легкозаймистих предметів. Вибираючи пристрій, враховують об’єм паливника і кількість біоетанолу, яка знадобиться. Для біокаміна купують аксесуари, які полегшують обслуговування: запальнички, ковпачки для гасіння, розсікачі полум'я. Біокаміни не використовують як джерело основного тепла чи обігріву кімнати, що є його недоліком.

Як підібрати біокамін під дизайн інтер'єру?

Щоб камін на біопаливі вписався в інтер’єр, треба визначитися зі стилем. Біокаміни виготовляють у різному дизайні: сучасному, футуристичному, лофт, мінімалістичному, класичному з порталом та ліпниною. Далі вибирають форму: круглу, кубічну, прямокутну, кулеподібну, напівсферу, циліндр.

Великі моделі вішають на стіни, встановлюють у центрі кімнати, прибудовують у куті чи вбудовують у фальшпанелі, зонуючи приміщення. Каміни поменше ставлять на книжкові полиці, приліжкові тумбочки чи журнальні столики.

Портальні варіанти виготовляють не тільки в класичному стилі. Мінімалістичне чи авангардне обрамлення для вогню може бути з дерева, каменю, керамічної плитки чи, як бюджетний спосіб декорування, — з елементами з гіпсокартону.

Біокамін — джерело живого вогню та теплого затишку

Біокамін, вбудований в інтер’єр, у квартирі чи в приватному будинку стоврює унікальну атмосферу живого полум’я без диму, кіптяви і сажі. Для установки каміна не доведеться переобладнювати приміщення, заготовляти паливо чи поратися з димоходом. Обслуговувати прилад просто без залучення спеціалістів: достатньо самостійно вивчити інструкцію з експлуатації, дістати пристрій з упаковки, безпечно його встановити і запалити полум’я. Варіантів каміна на біопиливі багато, і можно підібрати свій навіть для невеликої кімнати.

Наступна стаття: Біокаміни для квартири: що варто знати перед покупкою

Категорії блогів

Популярні записи

Підписка

Отримуйте кращі пропозиції, інформацію про актуальні акції та знижки - прямо на ваш Email

Підпишіться на розсилку новин ввівши свій Email: