Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

Приймаю Політика

Усі записи, 10.03.2023

Як вибрати газовий обігрівач для дому, дачі, вулиці

На наших терасах, балконах і в садах дедалі частіше використовують газові обігрівачі. Вони стають не лише практичною зручністю та способом обігріву, особливо прохолодними вечорами, але й вишуканим доповненням до зовнішнього оформлення. Це рішення широко використовується в домашніх проєктах, але також - або особливо - чудово працює в галузі промисловості HoReCa. Дизайнерські форми та приємна естетична лінія роблять це не лише варіантом опалення, але й декором!

У приватному домі чи на дачі люди багато часу проводять на вулиці, організують затишні вечори чи сімейні заходи просто неба. Приємній атмосфері може завадити прохолодна погода, а в будинок заходити не хочеться. Газові вуличні обігрівачі допомагають створити острівці відпочинку, де можна перебувати на свіжому повітрі і в теплі одночасно. Деякі моделі приладів, крім тепла, ще й освітлюють простір.

Існують типи газових обігрівачів, які відрізняються за принципом роботи і комплектації. Пристрій можна підібрати за стилем, формою, потужністю.

Принцип роботи вуличних газових обігрівачів

Пристрій працює на скрапленому бутані чи балонному пропані. Обігрівач зібрано з ємності для палива, системи подачі газу, пальника, теплообмінника і блоку управління. З балону паливо по шлангу потрапляє до пальника і загоряється там за допомогою спеціального п’єзоелемента. Матеріал нагрівається і рівномірно випромінює тепло навколо.

Деякі моделі пальників утворюють живе полум’я, яке горить за захисним склом. Для підвищення ефективності пристрій обладнують відбивачами, які розподіляють потоки тепла в одному напрямку.

Сфери застосування газових обігрівачів

Газові обігрівачі — це мобільні пристрої, які використовують на вулиці чи в приміщеннях, де складно організувати стаціонарне опалення. Сфера застосування залежить від типу пристрою.

Прилади використовують для обігріву майстерень, гаражів, торговельних павільйонів. Деякі моделі встановлюють для опалення приміщень на відкритому просторі: будівельних майданчиках, верандах приватних домівок, альтанках кафе та вуличних ресторанів.

Типи газових вуличних обігрівачів

Газові обігрівачі розрізняють за принципом роботи, способом встановлення і за можливостями використання. Є прилади, які не тільки обігрівають, але й освітлюють простір навколо себе. ККД сягає 80%.

Обігрівачі, в залежності від моделі, встановлюють на підлогу, підвішують на стіну чи до стелі. За формою прилади можуть бути у вигляді гриба, парасольки, піраміди, конуса, куба. Пристрій оснащують рефлекторами, або відбивачами, які дзеркалять теплові потоки і створюють зони обігріву. Газовий балон може бути повністю схований усередині конструкції чи бути на видноті.

Інфрачервоні обігрівачі

Інфрачервоні (ІЧ) газові обігрівачі діють за принципом роботи сонячного світла: промені пристрою спрямовуються на поверхні предметів, підлу, стіни, а потім тепло потрапляє в навколишнє повітря. Швидкий ефект від нагрівання забезпечує відбивач.

Матеріал виготовлення — кераміка, метал. В обігрівачі суміш газу і повітря рівномірно розподіляється по внутрішній поверхні керамічної плити. Відбувається згоряння, і нагрівальний елемент досягає температури до 800°С.

Крім того, ІЧ газові обігрівачі освітлюють простір навколо себе. Прилади такого типу часто використовують на дачах і в заміських будинках.

З яких матеріалів виготовляють газові обігрівачі

Деталі газового обігрівача виробляють із різних матеріалів. Теплообмінники конвенційного пристрою виробляють із чавуну чи сталі. Чавун нагрівається повільніше, але добре акумулює тепло, а потім поступово його віддає. Сталь гріється і холоне швидше. Чавунні теплообмінники важать більше, строк експлуатації — до 50 років, у сталевих — 20.

Нагрівач інфрачервоних приладів виготовляють зі спеціальної кераміки з великим строком служби. У каталітичних, каталізатор — це пластина зі скловолокна з додаванням платинового порошку. Для корпуса і пальника використовують нержавіючу сталь. Зовні поверхню обігрівача вкривають жаростійкою емаллю.

Переваги газових обігрівачів

Газові обігрівачі популярні у використанні на дачі чи в заміському будинку через їхні переваги перед пристроями інших типів.

  1. Коефіцієнт корисної дії — 80%. Паливо витрачається поступово, а газовий балон можна заправити на будь-якій автомобільній заправляльній станції. Вуличний прилад не потребує підключення до електричної мережі. В екстрених випадках обігрівач можна використовувати як основне джерело тепла.
  2. Прилад безпечний у плані пожежної небезпеки. Металевий корпус не нагрівається більше ніж 60°С. Це унеможливлює опіки людини чи загоряння матеріалів. Обігрівач можна використовувати там, де перебувають діти чи тварини.
  3. Конструкція мобільна, малогабаритна, і її можна переносити. Обладнання легко встановлювати і практично не треба налаштовувати. Прилад достатньо поставити в безпечне місце зони відпочинку і ввімкнути за інструкцією. Строк експлуатації складає від 15 до 30 років.

На що звернути увагу, вибираючи обігрівач на газі

Керамічний газовий обігрівач не використовують як основне джерело тепла в приміщенні чи на вулиці. В екстрених ситуаціях його можна використати як головний обігрів, але витрати палива будуть великими.

Одна з характеристик — робота на балонному газі. У різних моделях ємність схована по-різному. Якщо для інтер’єру важливі естетичні якості, варто вибрати такий прилад, де балон максимально закритий.

Газові обігрівачі для вулиці охоплюють порівняно невелику площу, яка залежить від його потужності. Оптимальна — складає 12 кВт для площі 4–6 м². Зону відпочинку, що обігрівається, треба обладнати так, щоб люди сиділи не дуже близько і недалеко від джерела тепла. Має значення температура повітря: середній за об’ємом пристрій підходить для температури +10°C, а нагріває простір до +25°C у радіусі 30 м².

Правила безпеки при використанні газового обігрівача на вулиці і в приміщеннях

Газовий обігрівач для гаража, дому, вулиці — опалювальний прилад, а значить пристрій високої пожежної небезпеки, який потребує ретельного підбору місця встановлення і виконання правил експлуатації.

  1. Слід використовувати тільки повністю справні прилади та не ремонтувати їх самостійно. Особливо перевіряють герметичність балона і трубок, по яких проходить газ. Пристрій слід використовувати тільки в тому положенні, яке передбачене конструкцією.
  2. Поруч із обігрівачем не слід розміщувати легкозаймисті предмети, джерело води. Ніякі деталі не можна накривати сторонніми матеріалами — тканиною, пластиком тощо. Відбивач треба завжди направляти в середину кімнати.
  3. Не можна допускати перекидання приладу. При використанні не слід залишати дітей і тварин без нагляду в зоні дії обігрівача на газі. Якщо прилад упав, його вимикають, а повторно вмикати можна тільки при ретельному огляді цілісності всіх деталей.
  4. Обігрівачі, яким для роботи потрібна електрика, заземлюють, а також постійно стежать за цілісністю шнурів, не допускають перетискання проводів та потрапляння їх в гарячі елементи пристрою. Треба періодично перевіряти цілісність проводки і не використовувати несправні подовжувачі.

Чому вибирають газові обігрівачі для вулиці

Обігрівачів для вулиці не так багато, і газовий один з них. За його допомогою організують простір для відпочинку на дачі і в заміському будинку. Газовий обігрівач на балончиках швидко створює атмосферу тепла та затишку, а деякі моделі освітлюють простір навколо себе.

Виробники виготовляють різноманітні за формою, стилем прилади для вулиці — урбаністичні, сучасні. Вони можуть бути самостійним елементом інтер’єру в загальному дизайні і прикрасою для сімейних чи урочистих вечорів у прохолодну пору року. Пристрої для вулиці мобільні, стійкі та прості у використанні. Купити портативний обігрівач можна за доступною ціною, яка залежить від потужності, функціональності та призначення пристрою.

Наступна стаття: Куди краще поставити камін у домі?

Категорії блогів

Популярні записи

Підписка

Отримуйте кращі пропозиції, інформацію про актуальні акції та знижки - прямо на ваш Email

Підпишіться на розсилку новин ввівши свій Email: