Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

Приймаю Політика

Усі записи, 02.02.2021

Види камінних топок - водяний, повітряний чи газовий камін?

Плануєте встановити камін у своєму будинку? Виберіть той, який найкраще відповідає вашим потребам і запланованій експлуатації, і прослужить Вам довгі роки. Вибір більший, ніж Ви думаєте!

Перше рішення, яке потрібно прийняти - чи камін буде в першу чергу декоративним, чи тепло, яке він виробляє, є основним джерелом опалення. Тому що, хоча згідно з нормами, крім каміна в будинку, повинен бути інший опалювальний пристрій, наприклад, електричні обігрівачі або котел, на практиці відповідний камін із системою, що розподіляє тепле повітря навколо будинку, може нагріти дійсно великі поверхні, навіть в холодні зимові дні. Ось кілька типів камінів, про які ви повинні знати.

Види камінних топок - водяний, повітряний або газовий камін? Який обрати?

Види камінних топок: повітряний камін

Одне з найпопулярніших рішень. Вбудована повітряна камінна топка дозволяє нагрівати повітря, яке потім розподіляється по будинку завдяки силі тяжіння або спеціальним системам продувки. Цей тип опалення скорочено називається РГП (розподіл гарячого повітря). Крізь отвір під корпусом топки подається прохолодне повітря, потім воно нагрівається гарячим корпусом, звідки воно піднімається до витяжки і повертається в приміщення або за спеціальними трубами (рукавами) йде по всьому будинку.

Циркуляція повітря до трьох метрів може здійснюватися завдяки природним силам плавучості, на більші відстані потрібна спеціальна турбіна. Монтаж такої системи не дуже дорогий, і це дозволяє ефективно обігрівати навіть великі поверхні. Однак слід пам’ятати, що система нагрівається лише тоді, коли в каміні є вогонь. Коли деревина спалюється, тепле повітря перестає циркулювати.

Види камінних топок - водяний, повітряний або газовий камін? Який обрати?

Види камінних топок: камін з водяним контуром

Цікавим рішенням є також камін зі спеціальною топкою, яка містить теплообмінник, який у свою чергу нагріває воду. Це система, подібна до опалювального котла - так само, як вона нагріває воду, яка циркулює в спеціальній установці, і нагріває радіатори в кімнатах. У будь-якому випадку, цей тип установки чудово працює паралельно з іншим джерелом тепла - котлом, тепловим насосом або сонячними колекторами. На відміну від повітряного каміна, камін з водяним контуром також можна використовувати для обігріву води для побуту.

Температуру в окремих кімнатах також можна регулювати набагато точніше. Камін з водяним контуром - це рішення, завдяки якому ми можемо обігріти всі приміщення, з'єднані інсталяцією. При його виборі слід звернути особливу увагу на потужність пристрою - щоб задовольнити Вашим потребам.

Види камінних топок - водяний, повітряний або газовий камін? Який обрати?

Види камінних топок: газовий камін

Якщо камін не повинен обігрівати великі поверхні, і досить час від часу обігрівати приміщення, можна розглянути газовий камін. Це елегантні та сучасні рішення для людей, які дбають про комфорт використання. Проста і піднесена форма вписується в будь-який тип інтер’єру, як сучасний, так і класичний. Газові топки не вимагають підготовки та зберігання палива або чищення вікон - під час роботи не утворюється попіл чи пил.

Крім того, газові топки на каміні значно легші, ніж топки з димоходом, і трохи дрібніші. Вони опалюються природним газом (NG) або зрідженим газом з балона (LPG). Це рішення дозволяє отримати багато тепла з невеликими зусиллями, а візуальний ефект, залежно від обраної моделі та додаткових аксесуарів, може бути справді чудовим!

Види камінних топок - водяний, повітряний або газовий камін? Який обрати?

Ваш камін, Ваш вибір

Аналізуючи доступні варіанти, перш за все, дайте відповідь на запитання, яку роль камін повинен грати у Вашому домі. Перевірте потужність каміна. Він повинен становити від 100 до 150 Вт на один квадратний метр поверхні, все залежить від технології, в якій побудований будинок, та його утеплення. Також подбайте про естетичність топки - камін повинен гарно виглядати в кімнаті, в якій він знаходиться.

Наступна стаття: Камінні печі - види та застосування

Категорії блогів

Популярні записи

Підписка

Отримуйте кращі пропозиції, інформацію про актуальні акції та знижки - прямо на ваш Email

Підпишіться на розсилку новин ввівши свій Email: