Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

Приймаю Політика

Усі записи, 28.10.2023

Вогнище з металу: стильний і практичний вибір для вашого саду

Влітку ми проводимо багато часу у саду чи на терасі. Це місце, де ми відпочиваємо та проводимо особливі хвилини у компанії сім'ї та друзів. Подбаймо про цікаву та затишну обстановку, яку ми зможемо легко створити за допомогою садового вогнища. Ми підкажемо, який краще вибрати для вас.

Головна розкіш заміського дому — це тихий куток саду, де приємно відпочити після метушливого дня в зручному кріслі, накрившись пледом. Місце на повітрі, де збираються близькі, облаштовують по-особливому: ставлять садові меблі та столик для горняток з чаєм, закривають зеленою огорожею, роблять декоративні стіни з каменю та дерева. Особливу атмосферу створить живий вогонь. Можна просто милуватися полум’ям, грітися холодними вечорами або влаштувати веселу вечірку з частуванням, приготованим на вогні. Вогнище на вулиці буде центром вечора. Багаття прикрасить простір біля дому і стане тим місцем тяжіння, куди будуть збиратися рідні та друзі.

Що таке вогнище для саду і які вони бувають?

Вогнище для саду чи, як його ще називають, чаша для багаття — це переносне або стаціонарне пристосування з металу, в якому безпечно розводити вогонь на дачній ділянці та біля заміського котеджу. Відкрите вогнище в саду або на галявині перед домом використовують як місце зустрічей та бесід з друзями біля вогню. На вогнищі готують, наприклад, овочі гриль або м’ясну страву з запахом димку, як на справжньому пікніку. Чаша для багаття вписується в загальний дизайн та прикрашає простір перед домом. Навколо обладнують місце відпочинку з кріслами, столиком і стильними предметами декору.

З якого матеріалу краще за все купити вогнище?

Для виготовлення вогнищ використовують матеріали, які мають різні характеристики та особливості, але є загальні вимоги: рівномірна товщина не менше 4 мм, довговічність, естетичність. Вогнище вибирають у залежності від того, як планується його використовувати, — для приготування страв, обігріву чи просто як ексклюзивний елемент декору.

  • Сталь. Матеріал швидко нагрівається та охолоджується. Для міцності поверхню вкривають так званою порошковою фарбою, яка захищає від корозії та дрібних ушкоджень. З гнучкого металу створюють різні за стилем моделі вуличних вогнищ.
  • Неіржавна сталь. Довговічний матеріал, який не боїться корозії. Вогнище для багаття на дачі з неіржавіючого гнучкого матеріалу міцне та легке. Пристосування виготовляють у сучасному, класичному стилі, а також лофт. Поверхню полірують або роблять матовою.
  • Кортен. Це сплав, стійкий до корозії та деформації, особливість якого — незвична поверхня. Склад розробляли спеціально для використання на вулиці. Під дією вологи кортенівська сталь набуває рудувато-червоного кольору, схожого на іржу. Насправді матеріал довговічний, не руйнується з часом, а тільки змінює незвичний для металу відтінок.

Кругле вогнище для багаття чи квадратне — яку форму вибрати?

Вогнище має вписуватися в загальний дизайн простору перед домом. Кругле вуличне вогнище краще підходить до класичного або природного стилю. Це звична форма місця для багаття, навколо якого легко облаштувати простір для відпочинку з кріслами, подушками та теплим пледом. Дизайн круглої чаші буває різний: з кованими деталями ручної роботи, візерунками або вирізаними малюнками за індивідуальним замовленням. Квадратні — більше підходять для сучасного та авангардного дизайнів, а також до простору в стилі лофт. Чаші лофт добротні, важкі, спеціально необроблені, навмисне брутальні, з мінімумом деталей.

Убудовані чи мобільні вуличні вогнища. Основні плюси та мінуси

За способом встановлення місце для багаття в саду буває мобільним чи стаціонарним, тобто вбудованим. Функціональність і комплектація таких пристосувань різна.

  • Убудоване. Це вогнище, яке не можна переносити, тому місце, форму, дизайн продумують заздалегідь, щоб все вписувалося в загальний ландшафт. Встановлення потребує простору, де немає поблизу кущів та дерев. У землі роблять заглиблення чи викладають майданчик під металеве вогнище каменем, навколо місце присипають гравієм. Спосіб розміщення вибирають таким чином, щоб забезпечити до вогню вільний доступ з можливістю облаштувати безпечну зону відпочинку.
  • Мобільне. Універсальне прилаштування з металу на підставках чи ніжках зручно переносити, переставляти, а деякі моделі — брати з собою в поїздки на природу. Конструкція складається з круглої, квадратної чи різьбленої чаші та міцної підставки, на яку її встановлюють. Розміри різні: від невеликих у 15 см заввишки до солідних, як невеликий стіл. Для встановлення достатньо вибрати рівне місце, наприклад ділянку з витоптаною землею й укладену садовою плиткою. Мобільне вогнище легке, його просто розібрати. Є конструкції, які складаються, — їх можна завантажити в машину чи сховати на зберігання.

Як вбирати місце для дачного вогнища? Головні критерії

Вибираючи місце встановлення, враховують безпеку, естетику та практичність. Умовно встановлення можна поділити на два елементи: саме вогнище та місце навколо нього. Параметри мають бути пропорційні. Велике вогнище потребує багато простору навколо. Біля невеликого місця для вогню легко облаштувати як постійну, так і тимчасову затишну зону відпочинку.

І стаціонарне, і мобільне вогнище будуть центром дизайну простору біля дому. До нього має бути вільний доступ, а навколо — достатньо місця, щоб гості могли вставати, пересуватися та спілкуватися. Частіше за все вибирають галявину в центрі ділянки перед котеджем.

Дизайн вогнища відповідає стилю дому та загальному оточенню. Також підбирають відповідні аксесуари, стільці, лавки, які ставлять навколо вогню. Треба продумати, де зберігати дрова, кочергу, решітки для гриля, чи є місце ставити посуд для пікніка чи особливої вечері. Іноді господарі віддають перевагу створенню навколо вогнища особливої приватності, тому встановлюють високі вазони, декоративні стінки з дерева чи каменю, роблять навіси.

Функціональність та переваги використання вуличного вогнища для багаття

Вогнище для багаття — універсальне прилаштування, якому знайдеться безліч способів застосування на дачній ділянці чи на пікніку.

  • Місце приготування їжі. Якщо виїжджати кудись на пікнік немає бажання, можна влаштувати його в себе біля дому на галявині. Для вогнища купують спеціальні решітки та модулі для шампурів, які використовують як гриль для овочів, м’яса, грінок.
  • Обігрів у холодну пору року. Біля вогнища приємно провести холодний вечір на вулиці на свіжому повітрі. Тепло йде не тільки від вогню, але й від металу, який нагрівається. Можна додати затишне крісло, плед та горнятко гарячого чаю.
  • Ексклюзивний дизайнерський предмет декору. Моделі вогнища можуть бути простими, але є безліч варіантів, коли місце для багаття стає предметом дизайну. Його виготовляють у вигляді круглої чаші, куба, човна, столика з вогнем посередині, підставки з ажурними краями, у формі дракона, квітки, кулі чи напівсфери з вирізаними орнаментами та анімалістичними картинками.
  • Приватне місце в домі. Вогнище можна сховати від сторонніх очей високими вічнозеленими рослинами, дерев’яними чи камінними огорожами в стилі лофт. У домі чи на дачі буде місце, де є можливість побути трохи далі від сторонніх.
  • Затишний куток цілий рік біля великої садиби чи маленького дачного будиночка. Вогнище виготовляють різних розмірів та об’ємів, тому легко підібрати варіант і для великої площини перед домом, і для скромного куточка біля заміського котеджу. Є багато ідей і варіантів, як облаштувати незвичний простір для відпочинку дітей і дорослих на будь-якій території.
  • Довговічне придбання. Метал для вуличного вогнища обробляють таким чином, щоб він витримував високі температури, не боявся корозії і не прогоряв. Поверхню вкривають порошковою фарбою, термостійкою емаллю, які витримують нагрівання до 1000 °С. Строк служби — не менше 10 років.
  • Мобільне вогнище, яке зручно взяти з собою в мандрівку. Багато моделей переносних вогнищ сконструйовані так, щоб їх можна було зібрати і завантажити в багажник автомобіля. На природі біля моря чи в лісі пристосування використовують як місце для багаття, яке не нашкодить довкіллю і буде безпечним. Шукати особливий простір для вогню не доведеться: вогонь розпалюють там, де буде зручно і безпечно для відпочивальників.
  • Додаткове освітлення. Літнього чи зимового вечора вогонь створить затишну атмосферу і дасть додаткове світло для пізнього спілкування. Особливо ефектний вигляд у темну пору мають вогнища незвичних форм з малюнками чи ажурними решітками, всередині яких горить яскраве полум’я.

Правила безпечної експлуатації вогнища для багаття

Конструкція вуличного вогнища продумана так, щоб зосередити вогонь в одному місці, контролювати інтенсивність і не допустити його поширення. Крім того, для безпеки використовують аксесуари та пристосування. Наприклад, кришки на вогнище, якими його накривають після того, як вогонь згас, чи універсальні кришки-іскрогасники, що захищають від іскор чи від жарин. Золу, що накопичилася, прибирають спеціальним металевим совком з довгою ручкою. Знизу дна чаші в деяких моделях обладнано зольник — спеціальний стакан, куди через отвори в чаші вогнища потрапляє зола та попіл.

Правила безпеки при використанні вуличного вогнища

При експлуатації вогнища необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки. Встановлюють вогнище на рівну поверхню, вкриту плиткою. Якщо пристосування використовують на природі, то підійде майданчик з утрамбованим ґрунтом трохи далі від кущів, дерев та сухостою. Для розпалювання треба використовувати спеціальні дрова. Не можна спалювати в чаші сміття, відходи їжі, пластик. У вітряну погоду запалювати відкритий вогонь небезпечно. Неприпустимо залишати вогнище без нагляду чи довіряти його розпалювання дітям або літнім людям. Меблі та предмети декору ставлять на безпечній відстані. Поблизу завжди має бути вогнегасник, ємність з піском і водою.

Гасити вогонь водою не можна, адже різка зміна температури спричинить розтріскування поверхні та її пошкодження. Варто дочекатися, коли полум’я згасне, а потім накрити вогнище спеціальною кришкою. Переносити прилаштування, яке ще не охололо чи з вогнем, що ще горить, — небезпечно.

Які дрова краще підходять для вуличного вогнища?

Для розпалювання у вуличному вогнищі підходять сухі дрова листяних порід дерев — дуба, берези, ясеня, клена, каштана. Як підпалення використовують тонкі тріски чи кору, а коли вогонь уже стійкий, підкладають підготовлені поліна. Дрова мають бути якісними: добре просушеними, без сміття та домішок. Зберігають поліна в провітрюваному сухому приміщенні, а складати їх біля вогнища краще на спеціальному дровнику.

Для барбекю та шашлику рекомендують використовувати дрова фруктових дерев — вишні, яблуні, груші. Вони дають особливий аромат і достатньо жару для приготування страви на відкритому вогні.

Поради щодо правильного догляду за вуличним вогнищем з металу

Після використання чашу чистять від золи та залишків дров, а зберігають у закритому кришкою вигляді. Не можна спалювати в ній сторонні предмети чи сміття, адже вони можуть пригоріти і пристати до поверхні. Не рекомендується чистити абразивами засобами чи металевими щітками — так захисний шар ушкоджується і починає руйнуватися. Ушкодження та сколи, які можуть з'явитися на поверхні з часом, підфарбовують термостійкою емаллю.

Якщо чашу для багаття не планують довго використовувати, її краще накрити спеціальним чохлом зі зносостійкої водовідштовхувальної тканини, щоб захистити від дії опадів. Чохол також використовують при транспортуванні вогнища.

Як зробити металеве вогнище гармонійною частиною садового ландшафту?

Зона для багаття в саду чи на майданчику — це гармонійне продовження всього простору коло дому чи дачі. Але вогонь буде в центрі уваги. Для вогнища вибирають і готують місце: викладають плиткою чи натуральним каменем, роблять доріжки, ставлять відповідні стилю меблі та предмети декору.

Модель вогнища має поєднуватися з оздоблювальними матеріалами та загальним виглядом будинку. Форми можуть бути різними: класична чаша без декору, авангардні куби, кулі, напівсфери з різьбленими та кованими деталями.

Якщо загальний стиль оселі і простору — європейський, скандинавський, лофт чи хай-тек, то вибирають вогнища у формі куба, прямокутника, пласкої плити в поєднанні металу і бетону. Навколо ставлять масивні дерев’яні крісла чи грубуваті лавки зі спеціально оброблених дощок, на які кладуть подушки, пледи.

Для котеджу в класичному стилі встановлюють круглі вогнища і моделі, прикрашені різьбою по металу, кованими елементами. Меблі також підбирають під загальний стиль: легкі канапи з ротанга, звичні дерев’яні крісла, мінідивани з м’якими спинками. Для зручності та додаткового затишку на місці відпочинку встановлюють столик, дровник, що підходить за стилем, розставляють рослини у вазонах.

Вуличне вогнище — функціональне і стильне придбання

Воно прослужить господарям та їхнім гостям довгі роки. Його використовують, щоб готувати улюблені страви на свіжому повітрі біля дому, в поході на природі чи на пікніку. Доглядати за пристосуванням нескладно: сучасні технології виготовлення, обробка металу та спеціальне напилення захищають від корозії та ушкоджень. Вогнища розраховані на експлуатацію в жорстких умовах.

Затишне місце, де горить вогнище з яскравим вогнем, буде улюбленим у домочадців і гостей дому. Живе полум’я навіює особливий настрій: можна створити як атмосферу галасливої вечірки з барбекю, так і тихого сімейного вечора з горнятком чаю і приємною розмовою.

Наступна стаття: Камінні печі - види та застосування

Категорії блогів

Популярні записи

Підписка

Отримуйте кращі пропозиції, інформацію про актуальні акції та знижки - прямо на ваш Email

Підпишіться на розсилку новин ввівши свій Email: