Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

Приймаю Політика

Усі записи, 04.02.2024

Як швидко та ефективно очистити скло від каміна

Дізнайтеся, як швидко й ефективно очистити скло каміна від нагару та сажі, використовуючи найкращі засоби та дотримуючись практичних порад для запобігання забрудненням

Топки закритого типу є найбільш ефективними для організації опалення в будинку. Вогонь у таких камінах горить за скляною панеллю, так тепло довше зберігається всередині та далі розподіляється за системою. Крім практичного застосування важливим є ще одні плюс скляних панелей каміна — огляд на живе яскраве полум’я, а в деяких моделях його видно з двох, трьох і навіть з чотирьох боків.

Топки зі скляними панелями потребують особливого догляду. Сліди гару на камінному склі — це не тільки некрасиво, але ще й небезпечно і може сигналізувати про проблеми з обслуговуванням та роботою всього пристрою. У статті розглянемо, чому чорніють стекла каміна, про що це може сигналізувати, і як такі проблеми вирішувати доступними методами та засобами.

Підтримка чистоти камінного скла

У процесі роботи топки на газі або дровах утворюються, крім тепла, кіптява, сажа, попіл, смоли, димові гази. Усе це осідає, зокрема і на склі. Усередині каміна забруднення не такі помітні, але в скляних панелях їх видно одразу. Це псує зовнішній вигляд та зменшує огляд на вогонь. Але якщо скло чистити регулярно і з дотриманням правил, догляд за гладкими поверхнями буде не таким складним.

Чому важливо регулярно очищувати скло камінної топки

Фахівці радять чистити скло дров’яного каміна щодня після кожного розпалювання. Якщо чисткою нехтувати, то кіптява, сажа, смоли накопичуються, і прибрати забруднення буде надалі дуже складно. Доведеться використовувати сильні засоби або навіть механічний спосіб — шкребти і терти, що вкрай небажано для гладкої поверхні. Будь-які подряпини чи шорсткості швидше забруднюються, кіптява в’їдається, і чистити буде ще складніше.

Особливу увагу слід приділяти моделям, у яких кілька скляних панелей, а саме тунельним, панорамним, кутовим, окремостоячим топкам. Завдання подібних камінів — дати максимальний огляд на живе яскраве полум’я з будь-якого місця в кімнаті. Якщо скло буде брудне, непрозоре, з подряпинами, то такий пристрій тільки зіпсує весь інтер’єр і атмосферу затишку.

Забруднення скла камінної топки

На забруднення скла впливають як природні реакції при горінні, так і чинники, на які можна вплинути. Наприклад, причиною появи кіптяви та нальоту є використання дров із хвойних дерев, у яких дуже багато смол, а також спалювання неякісних вологих полін. У каміні не можна палити сміття та відходи, оскільки під час горіння виділяються шкідливі речовини та пара.

Швидке забруднення скла може бути ознакою того, що потужність топки підібрали неправильно або є проблеми з димоходом. Порушення герметичності вогнища через зношування ізоляції також призводить до нестабільної роботи всієї системи.

Види забруднень: сажа, нагар, залишки горіння

Власники каміна закритого типу зауважують, що скло покривається не просто запорошеним нальотом, який можна легко протерти. На поверхні утворюється жовтуватий смолянистий шар, який прибрати не так просто. Це результат реакції горіння дров, під час якої утворюється масляниста жовта рідина, яка називається креозот. На липку поверхню осідає сажа, попіл, часточки палива.

Важливо, що регулярна поява сильних забруднень — ознака того, що топка працює неправильно. У сучасних камінах, які підібрали відповідно до норм та експлуатують за інструкцією, забруднень утворюється не так багато. А якщо скло чистити регулярно з використанням елементарних засобів, це не буде проблемою. Своєчасна профілактика і щоденне елементарне протирання скла запобігатимуть проблемам з нагаром і кіптявою і збережуть акуратний вигляд каміна.

Кращі засоби для очищення камінного скла

Власники камінів використовують для очищення скла сучасні мийні засоби та так звані екологічні методи. Важлива умова — жодних абразивів, металевих щіток та скребків. Якщо їх використати, то скло буде безнадійно зіпсоване. Як наслідок, на шорсткій з подряпинами поверхні бруд накопичуватиметься ще швидше. Далі розглянемо методи безпечного очищення скляної поверхні каміна і чи варто використовувати "популярні" народні методи.

Мийні засоби для скла

Усі мийні засоби можна умовно поділити на дві групи: спеціальні з магазину та народні. Виробники хімічних засобів для очищення скла каміна пропонують варіанти в пастах, спреях, гранулах. На упаковці є інструкції та рекомендації, яких потрібно обов’язково дотримуватись. Краще купувати такі засоби в спеціалізованих магазинах, а при покупці перевіряти термін придатності.

Вибір відповідного мийного засобу

Перед покупкою спеціального засобу потрібно обов’язково вивчити його склад та переконатися, що там немає агресивних компонентів та абразивних добавок. Небезпечними є кислоти, бо вони порушують гладкість поверхні і роблять її шорсткою, а згодом вона стане тьмяною, і повернути колишній вигляд буде неможливо. Крім того, від агресивної обробки псуються гумові ущільнювачі дверцят.

Ефективні засоби для швидкого чищення

Магазини пропонують готові спеціальні засоби у вигляді спрею, у гранулах, пастах, на яких зазначено, що це склад саме для камінів. Вони містять аніонні поверхнево-активні речовини, гідроксид натрію і ніяких абразивів. Таким критеріям відповідає рідина (піна) для камінного скла Kratki.

Засіб швидко діє. Його наносять на холодну поверхню, дають піні постояти пару хвилин, а потім протирають паперовим рушником до блиску.

Піна справляється з кіптявою, жиром, нагаром, користуватися нею зручно та просто. За відгуками споживачів, рідина для камінного скла в спреї справляється навіть із сильними забрудненнями, але треба дати засобу більше часу на реакцію. Піна для чищення не псує поверхні, і крім скла з її допомогою можна безпечно відмити від кіптяви камінні решітки, корпус, декоративні елементи з натуральних матеріалів.

Народні засоби: чи варто використовувати

Фахівці не рекомендують використовувати саморобні засоби для чищення скла камінів. Так звані народні засоби можуть безнадійно пошкодити гладку поверхню, гумові ущільнювачі та інші делікатні деталі топки. Власник каміна, бажаючи заощадити, ризикує при виготовленні саморобної пасти чи рідини не вгадати пропорції та отримати непередбачувану реакцію інгредієнтів. У результаті — зіпсоване скло та деталі каміна, а також хімічні опіки на тілі.

Практичні поради: як відмити кіптяву зі скла каміна

При очищенні важливі послідовність та дотримання правил. Рекомендації з чищення сажі зі скла каміна перевірені досвідом та добре працюють. Щоб помити все якнайкраще, потрібно придбати комплект з рукавичок, маски, паперових і тканинних рушників і також продумати, як не забруднити підлогу і предмети поруч з каміном.

Покрокова інструкція ефективного очищення скла

Крок 1. Склу дають повністю охолонути. У жодному разі не можна проводити будь-які процедури на гарячій поверхні і тим більше під час роботи каміна. Це може призвести до опіків. Для скла також небезпечні різкі перепади температури.

Крок 2. За допомогою губки роблять попереднє протирання плям на склі каміна. Потрібно протерти поверхні зсередини та зовні, прибравши верхній шар забруднень, який легко знімається простим механічним способом. Тоді подальше очищення пройде легше, а бруду та розводів буде менше.

Крок 3. На скляну поверхню наносять із двох боків натуральний чи хімічний засіб. На упаковках виробники дають інструкції, як користуватись і скільки часу потрібно. Важливо виконувати приписи, у жодному разі не змішувати засоби з іншими речовинами, намагаючись їх "посилити" — хімічна реакція може бути небезпечною та токсичною для людини, а також пошкодити поверхню скла.

Крок 4. Після того, як сліди гару на камінному склі вимито, скло ретельно витирають і роблять полірування до блиску чистою тканиною, приділяючи особливу увагу кутам і краям. Важливо не залишати розводів та патьоків. Щоб витерти скло на каміні, краще використовувати паперові рушники або спеціальні багаторазові серветки без ворсу.

Запобігання частих помилок

Щоб прибрати бруд зі скла каміна, не варто занадто старатися з нанесенням хімічного або натурального засобу — якщо його багато, це не означає, що він краще подіє. Надлишки доведеться прибирати, з’являться розводи та патьоки. Усе потрібно робити за інструкцією з дотриманням пропорцій.

Деякі господарі починають змішувати різні склади і в результаті отримують їдку речовину, яка може нашкодити гладкій поверхні чи навіть безнадійно її зіпсувати.

Слід бути обережним зі скребками і щітками, які іноді використовують при забрудненнях, що важко видаляються. До них потрібно вдаватися лише в особливо складних випадках. Подряпане скло нічим не відновити, і бруд на ньому налипатиме швидше. Найкраще — не доводити до критичного стану і регулярно проводити акуратне щадне чищення, користуючись описаними вище порадами майстрів.

Профілактика і регулярний догляд

Як уже йшлося, найкращий спосіб зберегти скло чистим і прозорим — регулярний догляд та правильна експлуатація каміна. Набагато простіше систематично протирати поверхні, які трохи закоптилися, з використанням простих засобів, щоб насолоджуватися видом на полум’я.

Далі розглянемо кілька методів, як запобігти появі сильних забруднень на склі.

Як запобігти появі кіптяви та інших забруднень

  1. Встановити топку із системою "чисте скло". Спеціальний пристрій у таких камінах нагнітає гаряче повітря, яке не дає забрудненням осідати на гладкій поверхні. Вона залишається чистою та прозорою, і відмивати камінне скло від нагару буде набагато простіше.
  2. Забезпечити використання дров хорошої якості з вільхи, осики та дуба. Поліна потрібно укладати в топці правильно, не забивати паливом камеру. Хвойні дерева не годяться для каміна — саме вони виділяють багато смол та кіптяви. Не слід спалювати в топці пластик та інше сміття.
  3. Експлуатувати камін за всіма правилами та дотриманням інструкцій відповідно до потужності приладу, не використовувати постійно в режимі тривалого горіння. Як йшлося вище, сильне забруднення скла може свідчити, що вся система працює неправильно. Можливо, доведеться звернутися до фахівців та зробити профілактику пристрою.
  4. Протирати регулярно скло каміна з використанням спеціальних засобів та м’якої тканини. Не використовувати абразиви, неперевірені засоби. Чищення скла каміна слід робити суворо за інструкцією відповідно до професійних рекомендацій виробників та фахівців — експерименти можуть зіпсувати скло безповоротно.

Практичні поради професіоналів: як захистити камінне скло та подовжити строк служби

Скло для камінів витримує високі температурні навантаження і розраховане на експлуатацію в жорстких умовах. Але, як і будь-які інші скляні поверхні, його не можна вдаряти, різко охолоджувати. Усі механізми на дверцятах треба утримувати робочому стані та не використовувати жодних сторонніх підручних засобів для ремонту.

Важливо стежити, щоб під час горіння полум’я не торкалося скла, тобто дрова потрібно розташовувати по центру камери, не перевантажувати топку полінами — тепла більше не утворюється, а ось кіптяви, сажі та попелу з’явиться багато.

Полум’я в топці має бути яскравим і чистим, тоді воно не забруднюватиме поверхню скляних панелей, не виділятиме шкідливі речовини і неприємні запахи. Якість вогню залежить від стану всієї системи, а особливо від чистоти повітроводів.

Наступна стаття: Види вентиляційних решіток і чому вони так важливі?

Категорії блогів

Популярні записи

Підписка

Отримуйте кращі пропозиції, інформацію про актуальні акції та знижки - прямо на ваш Email

Підпишіться на розсилку новин ввівши свій Email: