Газові каміни — це прилади для обігріву дому, дачі чи заміського котеджу, в яких як паливо використовують природний газ чи в деяких моделях пропан у балонах. Пристрій працює за таким самим принципом, як каміни на дровах: у топці горить живе полум’я, а для виведення продуктів горіння треба обладнати димохід.
У топці газового каміна розташовано газовий пальник, паливник, облицьований вогнестійким матеріалом, рефлектор — відбивач теплової енергії, екран, що розподіляє газ.
Конструкції на газі можуть бути двох типів:
- закриті, в яких вогонь горить за вогнестійким склом;
- відкриті, де є вільний доступ до полум’я.
Закриті каміни на газі використовують як повноцінне джерело тепла, яким по обладнаній в домі системі опалення можна обігріти не тільки кімнату, де прилад встановлений, але й сусідні приміщення.
Купити камін на газі для квартири та будинку
Камін на газі — не тільки повноцінний опалювальний пристрій, але й красивий предмет інтер’єру. Прилади виготовляють із керамограніту, сталі, дверцята, за якими горить живе полум’я, роблять з вогнестійкого скла. Колір камінів — сірий, чорний, металевий. Моделі відрізняються способом установлення в кімнаті:
- вбудовані в стіну;
- окремостоячі, острівні;
- пристінні;
- кутові.
Стінки каміна можуть бути виготовлені зі сталі чи скла. За кількістю прозорих панелей бувають пристрої з одним фасадом, в яких вогонь видно з фронтального боку. У тунельних моделях вогонь видно з протилежних боків. Їх можна вбудовувати в стіну між суміжними приміщеннями. У тристоронніх — три стінки виготовлені зі скла, і в них огляд на вогонь максимальний. У кутових прозорими роблять дві суміжні панелі каміна. Розташування пальника може бути класичним вертикальним чи широкоформатним горизонтальним.
Каміни на газі виготовляють у сучасному стилі без порталу. Переважають лаконічні форми, прямі лінії та мінімум докору. Головний акцент — на вогонь, колір матеріалу та спосіб встановлення.
Вуличні варіанти на балонному газі призначені для обігріву на відкритому просторі. Прилади можна переносити, адже вони не залежать від централізованого газопостачання.
Переваги газового обігрівача — каміна на природному газі
На відміну від дров’яних камінів, за газовим не треба стежити постійно, підкидати дрова чи доглядати по-особливому. Достатньо одним натисканням кнопки запалити вогонь у пальнику і встановити достатню інтенсивність горіння.
Деякі моделі оснащені датчиками рівня температури, які вимикають прилад у потрібний момент і забезпечують безпеку роботи. Є варіанти камінів, які контролюються дистанційно за допомогою пульту управління.
У процесі згоряння палива не утворюється сажа та попіл, прилад довго залишається чистим, а шкідливих речовин в атмосферу викидається менше. Вогонь від газу горить без іскор. Тому навіть газові каміни відкритого типу, в яких полум’я не захищене склом, безпечніші дров’яних у пожежному плані.
Газовий камін, навіть не великий за розміром, у різних моделях має потужність від 77,2 до 82,0 %. Цього достатньо, щоб прилад став джерелом альтернативного тепла для житлових приміщень у домі.
У газового котла є особливості монтажу. По-перше, треба врахувати схему підключення приладу до системи газової магістралі. У приміщенні обладнують вентиляцію, а також забезпечують надходження свіжого повітря та систематичне провітрювання. Варто врахувати, що для встановлення каміна на газі треба отримати дозвіл від контролюючих органів.